Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС занепокоєні погіршенням стану демократії і свобод в Україні


Комісар Євросоюзу з питань розширення Штефан Філе на слуханні в Європарламенті в середу змалював стан української політики і демократичних свобод напередодні місцевих виборів як загрозливий і нагадав, що зближення з Європою можливе тільки за умови поваги до засадничих демократичних прав, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Ми занепокоєні постійними та численними повідомленнями про погіршення засадничих свобод та демократичних принципів в Україні. Особливо тривожать нарікання, пов’язані зі свободою преси, зборів та об’єднань. Повага до цих цінностей є вирішальною. Вони – найкраща гарантія особистих свобод і вони забезпечують справжню конкуренцію ідей», – заявив Штефан Філе.

Він додав, що для Європейського Союзу вирішальним є встановлення збалансованої конституційної системи в Україні.

Компромісів у питанні засадничих свобод для ЄС бути не може, каже єврокомісар.

«Це принципи, які не можуть мати компромісів. Це – інструмент наших стосунків із такими визначальними партнерами, як Україна. Наше взаємне зближення визначить взаємна повага до цих цінностей», – заявив він.

За словами єврокомісара, ЄС очікує від України підтвердження її відданості демократичним принципам і її статусу як демократичної держави на місцевих виборах 31 жовтня.

Штефан Філе виступив замість верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, виступ якої планувався спершу.

Слухання на українську тему відбулося в практично порожній сесійній залі – з 736 євродепутатів були присутні лише кількадесят.

У четвер Європарламент має розглянути резолюцію про становище в Україні напередодні місцевих виборів.

У підготованому проекті резолюції, зокрема, пропонується висловити стурбованість дедалі більшою кількістю тверджень і достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи та права, такі, як свобода зібрань, свобода висловлювань та свобода засобів інформації, останніми місяцями перебувають під загрозою.

Також пропонується закликати українську владу розслідувати всі повідомлення про порушення прав та свобод, а також розслідувати роль Служби безпеки України у втручаннях у демократичний процес.

У проекті резолюції також міститься заклик до української влади здійснити всі необхідні заходи для захисту свободи засобів інформації та плюралізму, а також утриматися від будь-яких спроб контролювати прямо чи непрямо зміст репортажів національних засобів інформації.

Документ також пропонує висловити стурбованість випадками насильства проти журналістів.
XS
SM
MD
LG