Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані заявляють про 30 кілограмів збагаченого урану


Іран виробив уже близько 30 кілограмів урану, збагаченого до рівня 20 відсотків, усупереч санкціям ООН, заявив сьогодні віце-президент і голова Агентства атомної енергії Ірану Алі Акбар Салегі.

Про наявність 20 кілограмів такого урану він заявляв у липні; у квітні він говорив про 5 кілограмів.

Збагачувати уран до 20 відсотків наказав у лютому президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад – після того, як зайшли в глухий кут переговори про домовленість із міжнародною спільнотою, яка була готова сама виробляти для Ірану паливні елементи з його урану для його дослідного атомного реактора, щоб усунути потребу його збагачення в самому Ірані.

Рівень збагачення в 20 відсотків є умовною межею між низькозбагаченим і високозбагаченим ураном. Цей рівень уже в принципі дозволяє створити дієздатну, хоч і неефективну ядерну зброю.

Захід підозрює Іран у намаганні створити власну ядерну зброю під прикриттям заяв про мирну ядерну програму. Через відмову припинити збагачення урану Рада Безпеки ООН наклала на Іран уже чотири пакети міжнародних санкцій; свої окремі санкції проти Ірану мають Євросоюз, а також США і ще деякі країни.

Тегеран заперечує такі звинувачення, але не надає переконливих доказів, що його ядерна програма дійсно суто мирна.
XS
SM
MD
LG