Доступність посилання

ТОП новини

Справа Руслана Забілого отримала гриф «цілком таємно» – СБУ


Кримінальній справі, порушеній після скандального вилучення у львівського історика Руслана Забілого електронних носіїв, присвоєно гриф «цілком таємно», інформує «Українська правда». Про це повідомив перший заступник голови СБУ Володимир Рокитський.

Таку відповідь СБУ надіслала на запит активіста сайту «Майдан» Олександра Северина. Северин цікавився, які матеріали можуть в очах СБУ бути підставою для затримання громадян України, вилучення документів і порушення кримінальних справ.

«Вказаній кримінальній справі було надано гриф цілком таємно, – йдеться у відповіді керівництва СБУ. – Оприлюднення результатів експертного дослідження вилучених матеріалів до повного їх вивчення та інших відмостей по справі є передчасним та необґрунтованим».

8 вересня в Києві співробітники СБУ затримали директора львівського Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого.

9 вересня СБУ повідомила про порушення кримінальної справи «за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 15, ст. 328 Кримінального кодексу України».

XS
SM
MD
LG