Доступність посилання

ТОП новини

Рада Європи допоможе Вірменії йти шляхом демократії


Опозиційна акція протесту біля будівлі уряду під час міжнародного форуму «Заради майбутнього демократії», Єреван, 19 жовтня 2010 року

Прага – В Єревані у середу завершився триденний міжнародний форум під егідою Ради Європи «Заради майбутнього демократії». У ньому взяли участь голова Ради Європи Терб’єрн Яґланд, президент ПАРЄ Мевлют Ґавушоґлу, міністри закордонних справ низки країн Європи, дипломати, журналісти, експерти. Форум проходив під сильним впливом наслідків кривавих подій 1 березня 2008 року в Єревані, коли у сутичках демонстрантів опозиції з владою загинуло 10 осіб і було поранено понад 200, а чимало учасників і до сьогодні перебуває у в’язницях Вірменії. Форум показав, що Європа пильно стежить за процесами у вірменському суспільстві.

Приймаючи у середу в своїй резиденції голову Ради Європи Яґланда, який брав участь у форумі «Заради майбутнього демократії», президент Вірменії Серж Сарґсян заявив, що його влада «визнає засадничу важливість демократії, прав людини у розбудові вірменського суспільства». А міністр закордонних справ Вірменії Едвард Налбандян визнав у своєму виступі під час закриття форуму Ради Європи, що й через 20 років після проголошення незалежності в його країни є ще проблеми з демократією і це «тривалий процес, бо інакше він перестає бути демократією».

Представники опозиції, зокрема, глава Вірменського національного конгресу і колишній президент країни Левон Тер-Петросян заявив під час форуму в Єревані, що «всі спроби Європи підштовхнути Вірменію на проведення реформ мали зворотний ефект», і вірменська влада продемонструвала «повне нехтування резолюцією Парламентської асамблеї Ради Європи за номером 1677, а Рада Європи своїми невдалими діями сприяла злочинній владі Вірменії».

Під час форму Ради Європи її голова Терб’єрн Яґланд змушений був визнати, що є проблеми з розслідуванням подій 1 березня 2008 року, і про це йшлося під час зустрічей з керівництвом Вірменії. Яґланд також наголосив, у відповідь на запитання про долю політв’язнів у Вірменії, що «в Європі не повинно бути політв’язнів», але також визнав неможливість прямого втручання у внутрішні проблеми Вірменії.

Вірменські політики і журналісти критикують Раду Європи

Чимало учасників форму «Заради майбутнього демократії», правозахисники, опозиційні парламентарі Вірменії гостро критикували Раду Європи, ПАРЄ за непослідовність щодо вимог до влади Вірменії не лише у розслідуванні подій 1 березня, а й за нинішній авторитаризм, корупцію, байдужість до долі політв’язнів у вірменських в’язницях.

Так Заруї Постанян, член опозиції вірменського парламенту, заявила на форумі, що вона розчарована позицією ПАРЄ після того, як рік сама працювала у вірменській делегації. «Адже зрозуміло, що метою ПАРЄ було дійти до політичного рішення, виконати свою місію в оцінці подій 2008 року в Єревані після виборів, коли порушувалися права людини і про це ПАРЕ була інформована, але від неї немає поки що ніякої відповіді на це чи санкцій. Я б хотіла тут закликати Раду Європи використати її можливості, тоді ми просунемося у цій справі вперед», – сказала опозиціонерка.

Інші учасники форуму Ради Європи в Єревані також закликали ПАРЄ активніше впливати на подій у Вірменії і відмовлятися, як сказав керівник вірменської делегації в ПАРЄ Давид Ґарутанян, «від подвійних стандартів».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG