Доступність посилання

ТОП новини

Становище з пальним у Франції полегшується після страйків


Понад 200 паливних баз у Франції, як повідомили вчора ввечері, були звільнені від блокади працівників, які протестують проти пенсійної реформи.

А працівники 3 із 12 нафтопереробних заводів країни проголосували за те, щоб припинити свій страйк.

За словами уряду, збої з постачанням пального вплинули на кожну третю автозаправну станцію у Франції.

Міністр економіки Крістін Лаґард у вчорашньому радіоінтерв’ю заявила, що тривалі страйки коштують економіці країни по 200–400 мільйонів євро щодня, і особливо потерпає від них хімічна промисловість, яка не отримує нафти і продуктів нафтопереробки.

Тим часом студенти оголосили на сьогодні свої нові протести, а профспілки закликали провести новий день загальнонаціональних страйків у четвер.

Парламент Франції, як очікують, до кінця тижня остаточно схвалить законопроект про пенсійну реформу, який уже розглядали обидві його палати.

Реформа має на меті зменшити дефіцит бюджетного фонду, який уже зараз частково наповнюється за рахунок банківських кредитів. Законопроект передбачає поступово, до 2018 року, збільшити мінімальний пенсійний вік із нинішніх 60 років до 62. І після такого підвищення пенсійний вік у Франції залишиться одним із найнижчих у Європі.
XS
SM
MD
LG