Доступність посилання

ТОП новини

«Український всесвіт» у Латвії


Анжеліка Рудницька
Анжеліка Рудницька

Рига – У Латвії відкрилася виставка самобутньої української художниці Анжеліки Рудницької. Співачка, телеведуча, автор музичної телепрограми «Територія А» після тяжкої хвороби, яка прикувала її до ліжка, починає вишивати унікальні художні полотна, що поєднали в собі аутентичні національні символи та сучасне мистецьке бачення. Техніку, за допомогою якої художниця створює свої роботи, з часом назвали «вишиваним живописом». З унікальним явищем українського сучасного мистецтва мали нагоду ознайомитися жителі Литви та Естонії. Високу оцінку творчості Анжеліки Рудницької надали й у Латвії.

На виставку робіт української художниці, яка відкрилася за сприяння Посольства України у Латвійській академічній бібліотеці, прийшли подивитися відомі латвійські митці, майстри художнього текстилю, любителі вишивки, дипломати та представники української громади.

Незвична манера художниці, її світогляд, теми робіт, а головне шлях до творчості викликали захоплення у відвідувачів. Назва виставки стала пророчою – латвійці дійсно відкривали для себе нові, сучасні сторінки «Українського всесвіту»

Двері у світ прекрасного

Директор Латвійської академічної бібліотеки Вента Коцере впевнена, що через свої роботи художниця дарує людям душевне тепло.

«Головне те, що ми – відвідувачі виставки – дивлячись на ці роботи, ніби отримуємо душевне тепло художниці. Вони відкривають нам двері у світ краси. І нам у цей прохолодний осінній день стає тепліше, а наші серця відкриваються до усього прекрасного», – зауважила Вента Коцере.

На виставці представлені гобелени та картини з різних циклів художниці, зокрема «Сади чеснот» із дивовижними деревами-писанками, де вперше в українському мистецтві поєдналися ідеї яйця-райця та дерева життя.

Анжеліка Рудницька
за допомогою голки та нитки змогла показати унікальний світ українських повір'їв, казок і переказів, зауважує Галина Янюк, яка й сама вишиває.

«Дуже делікатна робота. Тому що вишивка золотими і срібними нитками хрестиком дуже важка, – каже вона. – А вишивати так, як вона вишиває – це дуже складно. А коли людина хвора, паралізована, то взагалі немає слів, залишаються лише почуття»

Талановита людина талановита у всьому

Член Ради зі справ національних меншин при президентові Латвії Віктор Стефанович зазначає, що навіть хвороба не змогла зламати Анжеліку. Навпаки, прикута до ліжка, вона створила свій світ, наповнений яскравими кольорами, архаїчними символами і життєстверджуючою силою, а головне – глибиною почуттів, таланту та оптимізму.

«Я знаю, що таке бути паралізованим, у своєму житті я подібне пережив. Тоді до людини приходить щось таке – Божий промисел чи космічне послання, що примушує його проявити такі унікальні здібності. Вона була співачкою, журналісткою, письменницею, телеведучою, але це немає нічого спільного з цими роботами – це особливий вид мистецтва», – зауважив Віктор Стефанович

Анжеліка Рудницька каже, що відчуває себе щасливою від того, що її роботи викликають добрі емоції в різних людей, зокрема й у Латвії.

«Моя виставка «Український всесвіт», яка зараз мандрує цією країною, від кожного погляду, від кожної емоції людини, яка на неї дивиться, безумовно стає мудрішою, кращою, енергійнішою і я почуваюся радісною. І незважаючи на те, що ці роботи були створені мною у дуже важкий для мене час, фізично важкий час, як для людини, але емоційно – це безумовно те, що мене виручило. Те, що дало мені силу встати, силу жити, продовжувати любити світ і чогось хотіти від цього світу. Я щаслива, що мої роботи викликають такі ж емоції у тих, хто приходить на мої виставки, в якій би країні це не було», – сказала Анжеліка Рудницька Радіо Свобода

Художниця також повідомила, що незабаром вона виїжджає до Кореї на фестиваль світових майстрів культури і мистецтва, де їй буде присвоєно Почесне звання світового майстра.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG