Доступність посилання

ТОП новини

Вітер перешкодив встановити найбільшу у світі скульптуру Христа


Невдачею закінчилася чергова спроба завершити монтаж найвищого у світі пам’ятника Ісуса Христа.

33-метрову скульптуру Христа-Царя встановлюють у місті Свєбодзін, що в південно-західній Польщі. Ця статуя буде на три метри вищою від славнозвісного пам’ятника Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро.

Найбільший у Польщі підйомний кран не зміг піднести гігантські бетонні рамена Ісуса. Потужна машина підняла 25-тонну конструкцію тільки на два метри над землею. Оскільки дув сильний вітер, велетенський фрагмент скульптури почав небезпечно розгойдуватися, тому роботу тимчасово припинили. З натовпу лунали вигуки, що в невдачі винен... диявол.

Незважаючи на те, що один день роботи підйомного крана коштує 15 тисяч злотих (майже 4 тисячі євро), ініціатори встановлення «Христа-Царя» не втрачають оптимізму. Вони сподіваються, що процес спорудження пам’ятника, який тривав п’ять років, завершиться успішно.

Урочисте посвячення гігантської скульптури Христа заплановане на 21 листопада – у день польських виборів до органів місцевого самоврядування.

Спорудження пам’ятника ініціював парох свєбондзінської римо-католицької церкви, а місцева громада охоче цю ініціативу підтримала. Проект профінансований із добровільних пожертв і спонсорських коштів. За неофіційними даними, він поглинув 10 мільйонів злотих (понад 2,5 мільйона євро). Польський Христос-гігант відрізнятиметься від бразильського тим, що його увінчуватиме позолочена корона. Діаметр цієї корони – 3,5 метра.

Незвичайний пам’ятник символізуватиме торжество християнства у Польщі, а також приваблюватиме до Свєбодзіна натовпи туристів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG