Доступність посилання

ТОП новини

Сорос дав мільйон на легалізацію маріхуани в Каліфорнії


Відомий фінансист-мільярдер Джордж Сорос надав 1 мільйон доларів на підтримку кампанії за легалізацію маріхуани у штаті Каліфорнія у США.

Виборці Каліфорнії голосуватимуть за законопроект штату про це, так звану «Пропозицію 19», на референдумі 2 листопада.

У статті в учорашньому числі газети The Wall Street Journal Сорос заявив, що легалізація маріхуани і обкладання податками операцій із нею заощадить гроші платників податків, які нині йдуть на поліційне і судове переслідування та утримання у в’язницях засуджених за злочини, пов’язані з маріхуаною, і збільшить надходження до бюджетів.

Сорос, ліберал за поглядами, вже давно виступає за скасування законів про заборону маріхуани, щоб її можна було використовувати з медичною метою, а також для особистого задоволення.

Маріхуана, яку отримують із рослин деяких різновидів коноплі, є психоактивним засобом із наркотичною дією і через це заборонена в більшості юрисдикцій. Іноді дозволяється її медичне використання, зокрема, проти епілептичних приступів чи корчів.

Якщо «Пропозиція 19» пройде, вона, зокрема, зробить у Каліфорнії безкарними володіння повнолітніми 1 унцією (28 грамами) маріхуани для особистого вжитку, використання маріхуани в непублічних місцях чи приватне вирощування цієї рослини на малій площі для особистого вжитку.

Місцева влада має в такому разі отримати право дозволяти і продаж маріхуани на певних умовах і натомість обкладати його податками.

Водночас за чинним федеральним законодавством США продаж маріхуани є незаконним.

1996 року Каліфорнія вже стала першим штатом США, який дозволив використання маріхуани з медичною метою, за приписом лікаря.
XS
SM
MD
LG