Доступність посилання

ТОП новини

ВСУ подає позов до Кабміну за відібрані приміщення


Верховний Суд України подає позов до Кабінету Міністрів про визнання незаконним урядового розпорядження про передачу будівель, які орендує ВСУ, Вищому спеціалізованому суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Про це повідомив голова Верховного Суду Василь Онопенко.

«Такого, очевидно, в історії України ще не було. Такий позов вже підготовлений і буде поданий до Окружного адміністративного суду Києва», – наголосив Онопенко. За його словами, позов буде поданий сьогодні, 28 жовтня.

При цьому ще одним виходом із ситуації, але найменш болючим і безконфліктним, Онопенко вважає відтермінування початку роботи Вищого спеціалізованого суду для того, щоб підшукати для нього інше приміщення.

Голова ВСУ підкреслив, що у вересні керівництво Верховного Суду вказувало на наявність у Києві кількох об’єктів, які могли б використовуватися Вищим спеціалізованим судом, але цим питанням ніхто не займався. З іншого боку, додав Онопенко, не є завданням Верховного Суду «бігати по Києву і підшуковувати приміщення», оскільки цим мають займатися відповідні установи.

На переконання голови ВСУ, ситуація, що склалася, може негативно вплинути як на діяльність обох судів, так і на інтереси громадян, юридичних осіб та імідж держави в цілому.

Відповідаючи на запитання, що робитиме ВСУ, якщо суд першої інстанції винесе рішення не на його користь, Онопенко сказав: «Я припускаю це, зокрема, якщо фінал буде – відмовити Верховному Суду. В такому разі, якщо судді не захистять себе, такі судді ніколи не захистять права громадян… До тих пір у нас не буде незалежного правосуддя».

За словами Онопенка, якщо Верховному Суду буде відмовлено у задоволенні позову, то в подальшому це рішення переглядатиметься у Вищому адміністративному суді як в останній у даному випадку судовій інстанції.

Відповідно до закону «Про статус суддів і судоустрій» Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справ має почати роботу з 1 листопада.
XS
SM
MD
LG