Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 14:05

ВСУ подає позов до Кабміну за відібрані приміщення


Верховний Суд України подає позов до Кабінету Міністрів про визнання незаконним урядового розпорядження про передачу будівель, які орендує ВСУ, Вищому спеціалізованому суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Про це повідомив голова Верховного Суду Василь Онопенко.

«Такого, очевидно, в історії України ще не було. Такий позов вже підготовлений і буде поданий до Окружного адміністративного суду Києва», – наголосив Онопенко. За його словами, позов буде поданий сьогодні, 28 жовтня.

При цьому ще одним виходом із ситуації, але найменш болючим і безконфліктним, Онопенко вважає відтермінування початку роботи Вищого спеціалізованого суду для того, щоб підшукати для нього інше приміщення.

Голова ВСУ підкреслив, що у вересні керівництво Верховного Суду вказувало на наявність у Києві кількох об’єктів, які могли б використовуватися Вищим спеціалізованим судом, але цим питанням ніхто не займався. З іншого боку, додав Онопенко, не є завданням Верховного Суду «бігати по Києву і підшуковувати приміщення», оскільки цим мають займатися відповідні установи.

На переконання голови ВСУ, ситуація, що склалася, може негативно вплинути як на діяльність обох судів, так і на інтереси громадян, юридичних осіб та імідж держави в цілому.

Відповідаючи на запитання, що робитиме ВСУ, якщо суд першої інстанції винесе рішення не на його користь, Онопенко сказав: «Я припускаю це, зокрема, якщо фінал буде – відмовити Верховному Суду. В такому разі, якщо судді не захистять себе, такі судді ніколи не захистять права громадян… До тих пір у нас не буде незалежного правосуддя».

За словами Онопенка, якщо Верховному Суду буде відмовлено у задоволенні позову, то в подальшому це рішення переглядатиметься у Вищому адміністративному суді як в останній у даному випадку судовій інстанції.

Відповідно до закону «Про статус суддів і судоустрій» Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справ має почати роботу з 1 листопада.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG