Доступність посилання

ТОП новини

Українські капіталісти ностальгують за комсомолом (огляд преси)


Київ – Історія незалежної України такого ще не знала: Верховний Суд подає позовну заяву проти Кабінету Міністрів. Предмет суперечки – дві будівлі Верховного Суду на столичних Липках, які уряд днями вирішив передати новоствореному Вищому спеціальному судові з розгляду цивільних і кримінальних справ. Як заявив журналістам газети «Україна молода» голова Верховного Суду Василь Онопенко, якщо судді не здатні захистити себе, вони ніколи не захистять прав простих громадян. А носія мантії, який мовчки стає рабом і заглядає в рота чиновнику, суддею назвати важко, наголошує Онопенко. Заголовок статті – «Феміда проти уряду».

«Президент звільнить трьох міністрів» – у публікації під таким заголовком «Газета по-українськи» пише, що після місцевих виборів почнуться кадрові перестановки в уряді. Можливо, звільнять міністра вугільної промисловості, міністра транспорту та міністра економіки. Як коментує можливі майбутні звільнення експерт видання, Микола Азаров робить останні відчайдушні зусилля, намагаючись показати, що у нестабільній економічній ситуації в країні винен не Прем’єр-міністр, а погані міністри.

Колишні дніпропетровські комсомольці сьогодні відзначають 90-річчя власного осередку. Розповівши про гучні приготування на найвищому рівні, газета «День» запитує: звідки ж така зворушлива ностальгія по тих часах, особливо у людей, які на сьогодні мають значні статки та респектабельність? Можна, звісно, списати на ностальгію за молодістю. Адже молодість більшості українських бізнесменів — це якраз комсомольська юність. Проте їхнє звернення до «радянськості» не тільки і не стільки «туга за молодістю», зазначає видання. За цим стоять серйозніші речі. У цьому газетярі вбачають, із одного боку, кризу ідентичності, а з іншого – пошук цієї ідентичності. Продовження теми – в матеріалі «Ті, що застрягли в міжчассі, або Чому вітчизняні капіталісти ностальгують за комсомолом?».

Україна щороку втрачає хліба стільки, скільки сусідня Білорусь… збирає. Як пише газета «Голос України», за найскромнішими оцінками, Україна втрачає щороку щонайменше 7 мільйонів тонн зерна через нестачу збиральної техніки. Вартість втраченого, навіть за минулорічними цінами і найскромнішими підрахунками, становить 700 мільйонів доларів. На ці кошти можна придбати 3–4 тисячі комбайнів. І проблема зі втратою зернових була б частково вирішена, наголошує парламентське видання.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG