Доступність посилання

ТОП новини

На виборах радикали потіснили демократів (огляд преси)


Київ – Газета «День» окреслює певні закономірності й тенденції місцевих виборів. У статті «Шість тенденцій» видання пропонує висновки. Перший – Партія регіонів не має тотального домінування. Другий – помітне збільшення прихильників у партії «Свобода». А ще, на думку газетярів, відбувається стагнація політичної сили Юлії Тимошенко. Головний же підсумок цих виборів – низька явка й посилення протестних настроїв виборців.

Влада поступово втрачає довіру українців, коментує результати екзит-полів експерт «Газети по-українськи». Це стосується й «Сильної України» Сергія Тігіпка. З іншого боку, опозиційні сили не продемонстрували жодної нової моделі, щоб скористатися падінням довіри до владного курсу. Результати «Батьківщини» та «Нашої України» доводять, що бракує прогресивної політичної альтернативи владі. Стаття називається «Радикали потіснили демократів».

Масштабна кампанія з тотальної приватизації присадибних ділянок і масового виготовлення безкоштовних земельних актів на них, оголошена торік минулим урядом, зазнала повного краху. Як стверджує газета «Голос України», після надто бурхливого початку вже за кілька місяців були призупинені фінансування і реалізація цієї програми. Тепер дія урядової постанови формально, начебто, відновлена, але сподіватись на те, що невдовзі всі охочі будуть із власними земельними актами, поки що не доводиться. Про це наголошується в статті «Безкоштовний документ за власні гроші».

Нинішній рік б’є рекорди з об’ємів руху капіталів. Як пише «Ділова столиця», у січні-вересні у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року приток прямих інвестицій збільшився на третину. Але відтік виріс вшестеро. Така статистика вже стала приводом для заяв опозиційних політиків про втечу капіталів із України. Хоча дехто, зокрема в Нацбанку, переконує, що ці цифри радше демонструють спробу вітчизняного бізнесу розширити межі своєї діяльності. Інші коментарі видання пропонує в публікації «Інвестори змінили пріоритети».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG