Доступність посилання

ТОП новини

У Києві запалюють «Світло справедливості»


Євген Сверстюк

Київ – Письменник та колишній дисидент Євген Сверстюк став лауреатом нагороди «Світло справедливості». Нагорода задумана як відзначення за моральне, духовне та етичне лідерство і заснована канадійкою українського походження Анастасією Шкільник на честь її батька, громадського та політичного діяча часів визвольного руху початку минулого століття Михайла Шкільника.

За часів УНР Михайло Шкільник працював спочатку в Міністерстві економіки, пізніше – у Міністерстві закордонних справ. Після повалення УНР юрист за фахом Михайло Шкільник переїхав працювати суддею до Перемишля. Тут під час Другої світової війни він, зокрема, врятував від німців рабина Рокаха – лідера ортодоксальних євреїв усієї Західної України. Після війни з родиною виїхав до Канади.

На честь Михайла Шкільника його донька Анастасія й заснувала нагороду «Світло справедливості». За її словами, таким чином намагалася виконати волю батька, який увесь час після еміграції розраховував повернутися в Україну. «Хоча цією нагородою я вшановую свого батька і його духовну шляхетність, сам факт запровадження нагороди визначає фундаментальне значення тих цінностей, які є незмінними для всіх людей в усіх країнах світу», – додає Анастасія Шкільник.

Посткомуністи не говорять про мораль – Сверстюк

На думку публіциста, члена-засновника Української Гельсінської групи Мирослава Мариновича, нагороду «Світло справедливості» заснували якраз вчасно. «Нині в Україні ігнорують моральну проблему. Тут сформувалася така собі «аморальна більшість», для якої честь і правда є більше символом відсталості», – зазначає він у коментарі Радіо Свобода.

Письменник та колишній дисидент Євген Сверстюк став першим лауреатом нагороди «Світло справедливості». Він був єдиним номінантом на премію, його кандидатуру українсько-канадському журі запропонувала засновниця конкурсу Анастасія Шкільник. На її думку, саме Євген Сверстюк є одним із найяскравіших моральних та духовних лідерів незалежної України.

Сам лауреат зізнається, що для нього нагорода стала несподіванкою. Однак Євген Сверстюк висловлює сподівання, що завдяки нагороді вдасться повернути увагу українського суспільства до важливих морально-етичних питань.

«Посткомуністи ставляться до питань моралі приблизно так: мораль і політика несумісні, мораль – це відносно, і досить про неї говорити. Ми це успадкували від більшовиків, які ставили мораль поруч із релігією і відверто їх зневажали», – каже письменник.

«Я хочу подякувати, перш за все, за блискучу ідею зробити мораль предметом громадського обговорення і переживання», – підсумовує Євген Сверстюк.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG