Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті відзначають 92-у річницю ЗУНР


В Івано-Франківську перед пам’ятником діячам Західно-Української Народної Республіки в понеділок відбулось урочисте віче з нагоди 92-ї річниці створення ЗУНР за участю представників влади, громадськості, ветеранів визвольних змагань, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

За словами голови обласної ради Ігоря Олійника, з семи місяців діяльності ЗУНР п’ять її уряд працював у Станіславі (так раніше називався Івано-Франківськ), тут були прийняті основні закони ЗУНР – «Про землю», «Про мови», «Про основи шкільництва», і її значення для становлення державності України є важливим.

Цього ж дня в Івано-Франківському обласному архіві відкрилася документальна виставка «Боротьба за українську державність», присвячена 92-й річниці створення Західно-Української Народної Республіки.

Науково-довідкова бібліотека архіву зберігає надзвичайно цінні джерела ЗУНР: «Обіжники законів» і «Вісники законів ЗУНР», пресу того часу, унікальні видання, які становлять бібліографічну цінність.

За словами працівниці архіву Любові Соловки, особливо цінним і унікальним є збірник документів із історії ЗУНР, у якому через призму документів показано процес державотворення ЗУНР.

На виставці є також фотоальбом, що довгий час зберігався в секретній частині, а згодом переданий у загальний фонд.

У ніч із 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українська Національна Рада силами Українських січових стрільців у Галичині організувала військовий переворот, що ввійшов в історію як Листопадовий чин.

Унаслідок цього утворилася Західно-Українська Народна Республіка.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG