Доступність посилання

ТОП новини

Республіканська партія відновлює контроль за Палатою представників США


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах американці у вівторок переобирали 435 депутатів Палати Представників і 37 сенаторів – це третина верхньої палати Конгресу, а також губернаторів штатів, генеральних прокурорів, мерів міст, суддів та інших місцевих посадовців. Спікером Палати представників замість Ненсі Пелосі може стати республіканець Джон Бонер.

В Америці на так званих проміжних виборах, які припадають на середину чотирирічної президентської каденції, партія більшості, як правило, втрачає певну кількість місць у Конгресі. Нинішні вибори не стали винятком.

Демократи втратили місця, а з ними – більшість у Палаті представників Конгресу. Ми поки що не отримали повної статистики. Крім того, потрібен час, аби підрахувати бюлетені тих, хто голосував, перебуваючи за межами штатів. Але вже ясно, що ці вибори є виявом невдоволення народу станом економіки і політикою уряду. Демократи втрачають позиції партії більшості у Палаті представників зі значним розривом.

Чарльз Краутгаммер, оглядач газети The Washington Post у телевізійному інтерв’ю так прокоментував поразку демократів: «Американські виборці не люблять, коли на них дивляться згори вниз і ці вибори дають їм змогу належним чином реагувати. Вони вирішили нагадати урядовцям, що вони є лише тимчасово найнятими працівниками... Я підозрюю, що коли (президент) Обама звернеться до народу після виборів, його тон буде скромнішим, оскільки він усвідомлює значення цього послання».

Вже ясно, що до Палати представників обрано десь 40 нових республіканських конгресменів і ця партія відтак становитиме там більшість.

Сенат залишається у руках демократів

За попередніми даними, у верхній палаті Конгресу парадом далі командуватимуть демократи. Зі ста членів Сенату переобирають 37.

Республіканець Ренд Пол, хірург-окуліст, новообраний сенатор від штату Кентакі, сказав своїм прихильникам на мітингу у своїй штаб-квартирі: «Я передам Сенатові послання від жителів Кентакі... Ми прийшли, щоб повернути собі наш уряд!.. Це вимога фінансової відповідальності. Це вимога мати уряд, обмежений Конституцією і зі збалансованим бюджетом... Чому Америка є великою, чому ми найбагатша й найвільніша країна світу?... Тому що ми є країною свободи...Ми повинні вірити у свої сили, а не в те, що доброзичливий лідер десь там у столиці подбає про нас і врятує нас. Ми мусимо вірити у власну здатність подбати про себе... Я запитаю у Сенату – чи ми хочемо жити вільними, а чи поневоленими нашою заборгованістю? Чи ми віримо в індивідуума, чи ми віримо в уряд, у державу? Томас Джеферсон писав, що той уряд найкращий, який урядує найменше».

У цій промові нового сенатора – квінтесенція ідей Республіканської партії. Одначе, як показують попередні результати виборів до Сенату, далеко не всі виборці поділяють ці ідеї. Рон Пол – четвертий з новобраних сенаторів-республіканців. Можливо, їх буде п’ять, але для формування більшості потрібно сім переможців.

Остаточні результати виборів будуть відомі невдовзі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG