Доступність посилання

ТОП новини

Японія попереджає Росію щодо візитів Медведєва на Курили


Японія попередила Росію про небажаність нових візитів на Південні Курили – після нещодавньої поїздки на один із спірних островів російського президента Дмитра Медведєва.

Як заявив японський міністр закордонних справ, Токіо передало Москві свою позицію, що «північні території є японськими територіями».

Вчора міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що російський президент планує ще раз побувати на Курильських островах. На початку тижня Медведєв став першим лідером сучасної Росії, що відвідав Південні Курили, які Японія вважає своїми «північними територіями».

Японська влада висловила жаль у зв’язку з цією поїздкою, Москва у відповідь назвала реакцію Токіо неприйнятною. Посла Японії в Росії тимчасово відкликали до Токіо для консультацій.

Курильські острови, розташовані на північ від японського острова Хоккайдо, входять до складу Сахалінської області Росії з 1946 року. Токіо вважає їх частиною префектури Хоккайдо і наполягає на поверненні територій, втрачених в результаті Другої світової війни.

У вересні президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що острови є «дуже важливим регіоном» Росії і повідомив про свій намір найближчим часом відвідати їх. Японія тоді ж оголосила, що поїздка Медведєва на Курили зашкодить російсько-японським відносинам.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG