Доступність посилання

ТОП новини

ЄС стурбований порушеннями під час місцевих виборів в Україні


Верховний представник Євросоюзу з закордонних справ Катрін Аштон висловила стурбованість повідомленнями від низки місій спостерігачів про порушення під час місцевих виборів в Україні 31 жовтня.

Порушення, за її словами, пов'язані головно з виборчим законодавством та організацією виборчого процесу. Це підриває суспільну довіру до виборчого процесу та до подальшого зміцнення демократії в Україні, заявила Аштон.

Вона вітає готовність, висловлену Президентом Віктором Януковичем, зробити висновки з місцевих виборів і здійснити кроки для ухвалення Виборчого кодексу. Виборча реформа має бути проведена прозоро та з залученням широкого кола суб'єктів. Крім того, необхідно забезпечити, щоб виборче законодавство було ухвалено задовго до проведення парламентських виборів. Якщо зміни до законодавства про вибори ухвалюються незадовго до початку виборчого процесу, це робить неможливим належну підготовку до процесу і суперечить міжнародним нормам і найкращим взірцям, наголошує Аштон.

ЄС готовий підтримувати Україну в запровадженні найважливіших демократичних реформ.

ЄС уважно стежитиме за завершенням виборчого процесу, в тому числі за підрахунком та зведенням результатів, розглядом скарг і апеляцій, а також за оголошенням остаточних результатів, мовиться в заяві Аштон.

Раніше уряд США заявив, що місцеві вибори в Україні не повною мірою відповідали мжнародним стандартам.
XS
SM
MD
LG