Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 17:46

Франція і Китай домовилися про співпрацю в ядерній галузі


Франція і Китай домовилися про форму «стратегічного» партнерства у розвитку мирної ядерної енергетики. Сторони оголосили про це на початку триденного державного візиту голови КНР Ху Цзіньтао до Франції.

У перший день візиту Франція і Китай повідомили про нові угоди на суму понад 20 мільярдів доларів, у тому числі і в атомній галузі. Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що обидві країни планують спільно розробляти ядерні реактори, переробляти паливо та видобувати уран, а також розглянуть питання про продаж продуктів цієї співпраці третім країнам. Саркозі зауважив, що «стратегічна співпраця» з Китаєм у ядерній сфері не матиме обмежень.

Також президент Франції засвідчив, що у діалозі з Китаєм немає «заборонених тем». Так Саркозі парирував закиди про ігнорування порушень прав людини в Китаї.

«Все це в серці французько-китайського діалогу, який не має меж, не знає кордонів і жодних заборонених тем. Ми говоритимемо про всі суб’єкти разом, конфіденційно, не бажаючи вчити один одного, так ми можемо краще зрозуміти всі процеси в дусі взаємної поваги», – сказав Ніколя Саркозі.

У рамках анонсованих планів співпраці французька енергетична компанія Areva підписала контракт на постачання до Китаю урану вартістю 3,5 мільярда доларів. Ще одна угода передбачає продаж Китаю 100 літаків Airbus.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG