Доступність посилання

ТОП новини

Франція і Китай домовилися про співпрацю в ядерній галузі


Франція і Китай домовилися про форму «стратегічного» партнерства у розвитку мирної ядерної енергетики. Сторони оголосили про це на початку триденного державного візиту голови КНР Ху Цзіньтао до Франції.

У перший день візиту Франція і Китай повідомили про нові угоди на суму понад 20 мільярдів доларів, у тому числі і в атомній галузі. Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що обидві країни планують спільно розробляти ядерні реактори, переробляти паливо та видобувати уран, а також розглянуть питання про продаж продуктів цієї співпраці третім країнам. Саркозі зауважив, що «стратегічна співпраця» з Китаєм у ядерній сфері не матиме обмежень.

Також президент Франції засвідчив, що у діалозі з Китаєм немає «заборонених тем». Так Саркозі парирував закиди про ігнорування порушень прав людини в Китаї.

«Все це в серці французько-китайського діалогу, який не має меж, не знає кордонів і жодних заборонених тем. Ми говоритимемо про всі суб’єкти разом, конфіденційно, не бажаючи вчити один одного, так ми можемо краще зрозуміти всі процеси в дусі взаємної поваги», – сказав Ніколя Саркозі.

У рамках анонсованих планів співпраці французька енергетична компанія Areva підписала контракт на постачання до Китаю урану вартістю 3,5 мільярда доларів. Ще одна угода передбачає продаж Китаю 100 літаків Airbus.
XS
SM
MD
LG