Доступність посилання

ТОП новини

На Волині перераховують голоси


Сьогодні Луцька районна виборча комісія розпочала повторний підрахунок голосів, відданих за кандидатів в депутати районної ради по мажоритарному округу № 31 (селище Торчин).

На перерахунку наполягав висуванець Партії регіонів Ігор Волошенюк, який програв вибори чинному голові районної ради, представникові «Батьківщини» Богданові Прусу. Прус на випередив Волошенюка на 22 голоси. Хоча актів про порушення та протоколів на дільницях складено не було, Волошенюк подав скаргу, згідно з якою Луцька районна виборча комісія вирішила повторно перерахувати голоси на одній із виборчих дільниць.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, під час перерахунку бюлетенів ТВК виявила, що в пакеті з бюлетенями за Ігоря Волошенюка були запаковані бюлетені з позначкою навпроти іншого кандидата – Богдана Пруса. Крім того, у пакетах з бюлетенями ДВК виявились бюлетені з сусідньої виборчої дільниці. У пакетах з дійсними бюлетенями члени комісії знайшли бюлетені з більше ніж однією позначкою та на яких позначки проставлені іншою ручкою.

На думку спостерігача від Громадської мережі ОПОРА у Волинській області Михайла Шелепа, є всі ознаки фальшування результатів цих виборів. Однак спостерігач висловив сумнів, що районна виборча комісія на підставі виявлених фактів порушень визнає вибори на цьому окрузі недійсними.

Схожа ситуація по виборах в районну раду на одному з мажоритарних округів (охоплює межі села Куликовичі) в Маневицькому районі – там перевага опозиційного кандидата, висунутого ВО «Батьківщина», була в один голос. Районна ТВК теж на підставі необґрунтованої скарги (без доданих до неї актів) перерахувала голоси, виявила «неточності» при підрахунку бюлетенів на ДВК і віддала перемогу представнику Партії регіонів. Дане рішення комісії оскаржене в суді.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG