Доступність посилання

ТОП новини

«Справа Гонгадзе» має потрапити до суду в січні – Генпрокурор


Справа про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе має бути направлена до суду в січні 2011 року.

Про це заявив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка в суботу в інтерв'ю телеканалу «Інтер».

«У справі Гонгадзе 7 грудня, не пізніше, має бути пред'явлено всі матеріали закінчення слідства», – сказав Генпрокурор.

При цьому Пшонка додав: «Кримінальну справу в січні місяці ми повинні направити до суду».

За словами Генпрокурора, якщо в січні не будуть направлені до суду матеріали цієї кримінальної справи, то необхідно буде змінити запобіжний захід у вигляді утримання під вартою колишньому начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексію Пукачу. «Думаю, що слідство цього не допустить, і найближчим часом матеріали будуть пред'явлені й згодом направлені до суду», – сказав Віктор Пшонка.

У 2008 році трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України – полковників Валерія Костенка та Миколу Протасова, майора Олександра Поповича – визнали винними у скоєнні вбивства журналіста і засудили до 12 (Костенка і Поповича) та 13 років (Протасова) позбавлення волі.

Колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач тривалий час перебував у розшуку, в липні 2009 року його затримали на Житомирщині. Генеральна прокуратура висунула генералові Пукачу обвинувачення у причетності до вбивства журналіста.

Прес-служба Генеральної прокуратури 14 вересня повідомила, що досудове слідство в кримінальній справі за обвинуваченням Олексія Пукача у скоєнні вбивства Георгія Гонгадзе завершується, замовником вважається екс-керівник МВС Юрій Кравченко.
XS
SM
MD
LG