Доступність посилання

ТОП новини

12-річна киянка – чемпіонка світу з шахів


Юлія Осьмак перемогла в молодіжному чемпіонаті з шахів у Греції
Юлія Осьмак перемогла в молодіжному чемпіонаті з шахів у Греції

Київ – Українка Юлія Осьмак перемогла в молодіжному чемпіонаті з шахів у Греції. До цього 5 років поспіль вона посідала перші місця в Україні та Європі. Досьогодні більшість витрат на змагання брали на себе батьки чемпіонки. Проте Міністерство у справах сім’ї молоді та спорту та Федерація шахів України обіцяють юній чемпіонці фінансову підтримку.

12-річна киянка Юлія Осьмак стала захоплюватися шахами раніше, аніж навчилася читати й писати. Як тільки дівчинка пішла до школи, мати віддала її до секції шахів Київського палацу дітей та юнацтва. Досягнути успіху їй допомогли рідні, та тренер секції Леонід Бородін, говорить Юлія Осьмак.

«Просто мій дідусь дуже любив грати у шахи. Коли мені виповнилося три роки, він почав навчати мене та грати зі мною. Нам обом це надзвичайно подобалося. А потім – я пішла до секції шахів», – згадує шахістка.

Чемпіонку світу батьки возять на турніри своїм коштом

Днями Юлія повернулася з і світової першості у Греції, де стала чемпіоном світу з шахів у номінації до 12 років. У важкій фінальній грі вона відвоювала титул переможця в російської спортсменки, розповідає Юлія Осьмак.

«Це була дуже цікава гра, бо я грала з моєю суперницею з чемпіонату Європи. Вона тоді була чемпіонкою, а я віце-чемпіонкою, і тому мені було цікаво в неї виграти, – зізнається Юлія. – Я хочу ще раз стати чемпіонкою світу та чемпіонкою Європи, майстром спорту, а потім – гросмейстером».

Ольга Осьмак, мати чемпіонки, п’ятий рік поспіль їздить із нею на змагання в різні країни Європи. Каже, що донедавна ані держава, ані спортивні об’єднання їй в цьому не допомагали. Декілька талановитих шахісток, з якими раніше Юлія змагалася за перше місце в Україні, вже виступають за збірні інших держав. Однак Ольга Осьмак переїжджати з дочкою за кордон не хоче.

«Батько заробляє, а ми – тренуємося. Така в нас ситуація і в країні, і в шахах – що все доводиться робити самим. Однак зараз з’явилося світло в кінці тунелю, бо змінився керівник Федерації шахів. Проте, що б не було, ми б хотіли жити у своїй країні та виступати від неї».

На чемпіонат світу Юлія їздила коштом батьків та Міжнародної федерації шахів. Проте невдовзі дівчинка отримає урядову премію за перемогу, обіцяє головний тренер з шахів Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту Іван Захарчук.

«Дитина дуже талановита, колись починала зі змагань «матч поколінь». Премія буде однозначно – надійдуть всі результати змагань, і буде відповідний наказ Міністерства. Розмір премії відповідатиме чинному законодавству, точний її обсяг буде визначено днями», – говорить урядовець.

В конкурентів української шахістки кращі умови для тренувань

Окрему стипендію для Юлії Осьмак та інших талановитих шахістів обіцяють затвердити і в Українській федерації шахів – про це Радіо Свобода повідомив заступник президента Федерації Михайло Селезньов. За його словами, Україна зробить усе, щоб не втратити своїх молодих чемпіонів.

Тим часом Юлія Осьмак готується до наступних змагань, тренується дві години на день на купленому батьками старому електронному шаховому тренажері, тоді як її конкуренти з інших країн користуються найсучаснішою технікою та урядовою підтримкою.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG