Доступність посилання

ТОП новини

Нетаньягу у США в пошуку відновлення прямих переговорів з палестинцями


Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу у неділю мав зустріч з віце-президентом США Джо Байденом
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу у неділю мав зустріч з віце-президентом США Джо Байденом

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах з п’ятиденним візитом перебуває прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу. У неділю він мав зустріч з віце-президентом США Джо Байденом. У понеділок – переговори з генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном, а у четвер, перед поверненням додому – з державним секретарем США Гілларі Клінтон.

Чільна мета візиту Біньяміна Нетаньягу – сприяти відновленню прямих переговорів з президентом Палестинської національної адміністрації Махмудом Аббасом про мирне врегулювання арабсько-ізраїльського конфлікту. Діалог почався було два місяці тому, але майже одразу перервався.

Поки що всі спроби оживити цей процес успіху не принесли. Напередодні візиту Нетаньягу заявив, що йому йдеться про «...конкретні кроки, які можна буде зробити у прийдешні дні та тижні, аби просунути мирний процес вельми енергійним чином. І коли я кажу – протягом наступних тижнів, то мені йдеться саме про це». А прес-секретар прем’єр-міністра Марк Реґев уточнив бажання Нетаньяху: «Ми щиро прагнемо подолати поточні розбіжності і якомога швидше повернутися до прямих переговорів з палестинцями».

Державний секретар Гілларі Клінтон, яка відповідає за зовнішню політику США, заявила у Вашингтоні, що вона теж «безупинно працює» над подоланням перешкод на шляху до відновлення переговорів. Каменем спотикання вважають будівництво в ізраїльських поселеннях на Західному березі ріки Йордан. Після десятимісячної перерви ізраїльтяни відновили будівництво на землях, що їх палестинці бачать як територію своєї майбутньої країни.

Мета Вашингтона – припинення спорудження нових поселень

Вашингтон пропонує Ізраїлеві низку винагород, якби Нетаньягу погодився знову тимчасово заморозити нове житлове будівництво в поселеннях, бодай на 2-3 місяці. Серед винагород, як повідомляють, є поставки найновіших американських озброєнь Ізраїлеві та гарантії безпеки.

Прем’єр-міністр досі не погоджувався. Він шукає підтримки з боку американських єврейських організацій, які нині проводять конференцію у Новому Орлеані. Там виступив і віце-президент США Джо Байден. Нетаньягу не зустрінеться з президентом Бараком Обамою, бо той подорожує по країнах Азії.

На думку політичних коментаторів, Нетаньягу може розраховувати на традиційну підтримку у Конгресі з боку республіканських законодавців, які наслідком недавніх виборів отримали більшість депутатських місць у Палаті представників. Серед них новий лідер республіканської більшості Палати конгресмен Ерік Кантор, а новим головою Комісії закордонних справ, як стверджує The New York Times, має стати Ілеана Рос-Лехтонен, яка завжди підтримувала єврейську державу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG