Поки що всі спроби оживити цей процес успіху не принесли. Напередодні візиту Нетаньягу заявив, що йому йдеться про «...конкретні кроки, які можна буде зробити у прийдешні дні та тижні, аби просунути мирний процес вельми енергійним чином. І коли я кажу – протягом наступних тижнів, то мені йдеться саме про це». А прес-секретар прем’єр-міністра Марк Реґев уточнив бажання Нетаньяху: «Ми щиро прагнемо подолати поточні розбіжності і якомога швидше повернутися до прямих переговорів з палестинцями».
Державний секретар Гілларі Клінтон, яка відповідає за зовнішню політику США, заявила у Вашингтоні, що вона теж «безупинно працює» над подоланням перешкод на шляху до відновлення переговорів. Каменем спотикання вважають будівництво в ізраїльських поселеннях на Західному березі ріки Йордан. Після десятимісячної перерви ізраїльтяни відновили будівництво на землях, що їх палестинці бачать як територію своєї майбутньої країни.
Мета Вашингтона – припинення спорудження нових поселень
Вашингтон пропонує Ізраїлеві низку винагород, якби Нетаньягу погодився знову тимчасово заморозити нове житлове будівництво в поселеннях, бодай на 2-3 місяці. Серед винагород, як повідомляють, є поставки найновіших американських озброєнь Ізраїлеві та гарантії безпеки.
Прем’єр-міністр досі не погоджувався. Він шукає підтримки з боку американських єврейських організацій, які нині проводять конференцію у Новому Орлеані. Там виступив і віце-президент США Джо Байден. Нетаньягу не зустрінеться з президентом Бараком Обамою, бо той подорожує по країнах Азії.
На думку політичних коментаторів, Нетаньягу може розраховувати на традиційну підтримку у Конгресі з боку республіканських законодавців, які наслідком недавніх виборів отримали більшість депутатських місць у Палаті представників. Серед них новий лідер республіканської більшості Палати конгресмен Ерік Кантор, а новим головою Комісії закордонних справ, як стверджує The New York Times, має стати Ілеана Рос-Лехтонен, яка завжди підтримувала єврейську державу.