Доступність посилання

ТОП новини

Уряд дозволить олігархам користуватись державним майном безкоштовно (огляд преси)


Також у газетах – кадрові ротації в Генпрокуратурі вигідні Януковичу та Ахметову; в Україні впроваджуватимуть лікарняні каси

Київ – Відразу ж післязатвердження на посаді Генпрокурора Віктор Пшонка призначив своїм першим заступником Рината Кузьміна, який до цього працював у відомстві управління з розслідування особливо важливих справ. Як стверджує тижневик «Ділова столиця», кадрові ротації в прокуратурі посилять особистий вплив Віктора Януковича на це відомство і будуть вигідні групі Рината Ахметова. А нова посада пана Кузьміна стане бонусом для газової групи Фірташа-Льовочкіна. Заголовок статті «Генеральний кум».

Урядовці створили варіант правил приватного бізнесу і держави. Як інформують «Економічні відомості», Кабмін розробив порядок надання державної допомоги в рамках державно-приватного партнерства. Експерти видання вважають, що запропоновані правила дозволять крупному бізнесу безкоштовно користуватися державним майном. Про це наголошується в матеріалі «Правила для своїх».

Україна, всупереч Конституції, фактично не здатна забезпечити своїм громадянам повністю безкоштовну медичну допомогу. Як інформує газета «День», компенсувати цей недолік не просто, але інструмент уже начебто знайшли. Це так звані лікарняні каси, або, іншими словами, каси взаємодопомоги для придбання ліків пацієнтам лікарень. Будуються вони на добровільному солідарному принципі: поки ти молодий і майже не хворієш, вкладаєш гроші в цю касу, оплачуючи вартість лікарняних ліків для старшого покоління. Коли прийде твоя черга хворіти й лягати до лікарні, турботу про твої ліки візьмуть на себе нові покоління співгромадян. Про перспективи впровадження лікарняних кас йдеться в публікації «Конкуренція... за пацієнта».

Держава виділяє кошти, а кінцевий результат її не цікавить. Саме так, як переконує дописувач газети «Голос України», відбувається в українській освіті. Щороку з державного бюджету виділяються чималі суми на навчання студентів. Як вони витрачаються, куди потім ідуть працювати випускники і що має з того держава – невідомо. Про проблему нераціонального використання державних коштів в освіті написано в матеріалі «Диплом є. Чи буде робота?».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG