Доступність посилання

ТОП новини

Російська матриця тиску на ЗМІ накладається на Україну – журналісти


Київ – Київська незалежна медіа-профспілка нині пікетуватиме російське посольство. Журналісти і громадські активісти вимагатимуть ретельного розслідування замаху на життя їхнього російського колеги, журналіста газети «Коммерсант» Олега Кашина. У Київській незалежній медіа-профспілці також оприлюднили заяву, де йдеться про те, що українська влада переймає російський досвід, адже випадків тиску на журналістів побільшало. У Партії регіонів такі дані спростовують.

Білоруський журналіст Олександр Цинкевич звинувачує українських правоохоронців у незаконному вторгненні до його квартири. У міліції запевняють, що журналіста хотіли викликати на допит у кримінальній справі, порушеній за фактом розповсюдження у Криму під час виборчої кампанії фальшивого накладу друкованого видання.

Однак Олександр Цинкевич переконаний, що інцидент пов’язаний із його діяльністю під час виборів, адже кореспондент опозиційного білоруського видання «Народна воля» збирав інформацію про порушення під час виборчої кампанії в Україні.

«Я попросив їх дотримуватися встановленої законом процедури, на що співробітники міліції відповіли, що їм плювати на закон, і якщо їм буде потрібно, вони виламають двері і зроблять все, що мають зробити», – розповідає журналіст про дії правоохоронців.

Більшість звернень до парламентарів – через непорозуміння з владою

Голова Київської незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов у коментарі Радіо Свобода зазначив, що побиття російського журналіста Олега Кашина – справа актуальна і для українського суспільства. На його думку, українська влада активно переймає негативний досвід Росії щодо тиску на журналістів.

«І раніше влада ставилася до журналістів брутально, але це були окремі випадки. Зараз ці випадки почастішали, і, як правило, ті чиновники, які брутально поводяться з журналістами, залишаються непокараними», – додає він.

Нині у парламенті діє Тимчасова слідча комісія з питань розслідування випадків тиску на свободу слова в Україні. За словами одного з її членів, народного депутата від Партії регіонів Володимира Зубанова, до комісії вже надійшло більше 70 звернень від журналістів із різних регіонів України, половина з них стосується непорозумінь із органами місцевої влади та правоохоронцями.

Водночас Володимир Зубанов не погоджується із закидами Київської незалежної медіа-профспілки щодо того, що за останній час в Україні посилилася практика неналежного поводження з журналістами органів влади.

«Я не бачу такого. Але ми знаємо позицію Президента, який наполягає на тому, щоб тиску на пресу взагалі не було і що треба розбиратися з кожним випадком. Раніше, можливо, й були такі інциденти, проте їх стає дедалі менше», – зазначає парламентар у коментарі Радіо Свобода.

На початку жовтня Парламентська асамблея Ради Європи у своїй резолюції висловила занепокоєння зростанням кількості повідомлень про тиск на українські ЗМІ та втручання державних органів, зокрема правоохоронних, у роботу журналістів та медіарганізацій.

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG