Доступність посилання

ТОП новини

Багато корупційних зв’язків ведуть до парламенту – голова СБУ


Валерій Хорошковський

Київ – Голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський називає головним завданням СБУ боротьбу з корупцією. Про це він заявив сьогодні, 9 листопада, журналістам у Брюсселі, де відвідує штаб-квартиру НАТО. При цьому він зазначив, що з його приходом на посаду голови СБУ активність у сфері боротьби з корупцією «зросла у рази».

Разом із тим, за словами Хорошковського, головна проблема боротьби з корупцією полягає в тому, що «суспільство до неї звикло». «І тут нам необхідна допомога зовнішнього фактору, у тому числі ЄС», – сказав голова СБУ.

Валерій Хорошковський вважає, що багато корупційних зв’язків ведуть до парламенту. При цьому він додав, що українська спецслужба готує подання на одного народного депутата про зняття депутатської недоторканності. Водночас він відмовився назвати прізвище чи фракцію, до якої належить той депутат.

Голова Служби безпеки переконаний, що СБУ має захищати закон і право, а не компанію чи державу.

«Ми захищаємо закон і право, а не компанію чи державу», – сказав Хорошковський.

«Це питання пов’язане з радянською ментальністю, бо сказано, що державне превалює над приватним... У нас навіть у Конституції записано, що всі рівні», – додав голова СБУ.

Він також наголосив, що питання «РосУкрЕнерго» залежало передусім від рішення Стокгольмського арбітражу. «І це рішення було на користь цієї компанії», – сказав Валерій Хорошковський, якого ряд українських політиків та ЗМІ пов’язують зі власником «РосУкрЕнерго» Дмитром Фірташем.

Адвокат Анатолія Макаренка заявляє про тиск з боку СБУ

У вівторок. 9 листопада, адвокат екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка Юрій Сухов заявив про тиск з боку Служби безпеки України.

Про це йдеться у його листі-зверненні, яке Сухов направив на ім'я голови СБУ Валерія Хорошковського.

«Змушений звернутися до вас з цим листом, оскільки мені стало відомо про здійснення щодо мене Службою безпеки України заходів оперативного характеру, оперативно-розшукових чи контррозвідувальних», – зазначає Юрій Сухов. За його словами, метою оперативних заходів з боку СБУ є отримання інформації про його діяльність.

Сухов наголошує, що чинним законодавством забороняється будь-яке втручання в адвокатську діяльність, тому СБУ не має ніяких правових підстав збирати інформацію, яка є адвокатською таємницею, без його особистої згоди та згоди його клієнтів.

Адвокат припустив, що такі дії СБУ обумовлені пошуком можливостей вплинути на нього з метою зміни принципової позиції у кримінальній справі із захисту інтересів Макаренка.

Юрій Сухов просить голову СБУ повідомити про те, чи здійснюються щодо нього оперативно-розшукові чи контррозвідувальні заходи і які саме, а у разі, якщо такі заходи здійснюються, то чи порушено відповідну справу щодо нього.

Юрій Сухов захищає інтереси екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка, якого було затримано 23 червня 2010 року в рамках розслідування кримінальної справи про завдання шкоди Україні за результатами розгляду позову «РосУкрЕнерго» до «Нафтогаз України» в Стокгольмському арбітражі.

Макаренко у 2009 році очолював Державну митну службу, яка провела розмитнення газу «РосУкрЕнерго». Стосовно нього було порушено кримінальну справу за статтею «службова недбалість».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG