Доступність посилання

ТОП новини

Акція протесту ВО «Свобода» в Івано-Франківську закінчилася бійкою


Представники ВО «Свобода» пікетували сьогодні обласну державну адміністрацію та обласну виборчу комісію «через масові фальсифікації місцевих виборів».

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, «свободівці» заявили про фальсифікації виборів з боку влади і правоохоронних органів. Вони наголошують, що дані екзит-полів (25% голосів) суттєво відрізняються від даних ТВК (14-16%), і що у них «третину голосів до обласної ради вкрадено».

За словами голови обласної організації ВО «Свобода» Олександра Сича, «відбулася масштабна, системна, тотальна фальсифікація всіх виборів до обласної ради спеціально для того, щоб не змогла «Свобода» провести велику фракцію…, щоб не могла пропонувати свого кандидата на посаду голови обласної ради».

Пікетувальники ухвалили звернення до Президента, Верховної Ради, ЦВК, генерального прокурора України з вимогами визнати вибори в області недійсними, внести зміни до закону про вибори щодо формування виборчих комісій на рівні місцевих рад, інші вимоги щодо конкретних фактів і осіб – разом вісім пунктів.

Завершилася ж сьогоднішня акція інцидентом: при намаганні «свободівців» зайти в приміщення обласної держадміністрації постраждали двоє з них та один «беркутівець». Вони поїхали в лікарню для медичного огляду.

Як повідомили в Управлінні МВС в області, подія зареєстрована в журналі обліку інформації Івано-Франківського міськвідділу міліції.

Представники ж «Свободи» повідомили, що її лідер Олег Тягнибок, присутній на акції, вимагатиме порушення кримінальної справи за цим фактом. «Працівники підрозділу «Беркут» намагалися не допустити нас, громадян України, до обласної виборчої комісії. Декілька «беркутівців» накинулися на мене, заледве не розірвавши мій одяг. І коли кілька наших прихильників кинулися мене захищати від цього свавілля, їх вмить кинули на землю, де працівники силових структур почали їх брутально бити ногами», – цитує прес-служба ВО «Свобода» слова Тягнибока.

Водночас у міліції заявили, що один «беркутівець» має пошкодження на обличчі. Крім того, в управлінні МВС заявила, що правоохоронці не застосовували спецприйомів.

Щодо вимог пікетників, то, за словами голови обласної виборчої комісії Олега Пилип’юка, «відповідно до статті 73 закону про вибори, нема підстав для проведення в області повторних виборів або перевиборів. Окрім того, в протоколах районних, міських ТВК не зафіксовано фактів, які дають підстави для повторних виборів».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG