Доступність посилання

ТОП новини

Британський уряд іґнорує власний ліміт на кваліфікованих працівників із-за меж ЄС


Лондон – Британський прем’єр-міністр заявив, що кільканадцять тисяч кваліфікованих працівників з-поза меж Європейського Союзу буде винесуть, так би мовити, за дужки запровадженого ліміту на число іммігрантів, що його після травневих виборів запровадив новий коаліційний уряд Консервативної та Ліберально-демократичної партій. Цей ліміт був однією з ключових передвиборчих обіцянок консерваторів, що мала велике значення для їхньої перемоги на виборах у країні, де у широких верствах населення панують антиіммігрантські настрої.

Несподівана заява прем’єр-міністра Дейвіда Камерона про те, що тисячам іноземців з-поза меж Європейського Союзу дозволять працювати у Великій Британії, якщо їхнє переведення до цієї країни відбуватиметься у межах одного підприємства, і що на них не поширюватиметься нещодавно запроваджений ліміт на кваліфікованих працівників з-за меж ЄС, здивувала багатьох.

Фахівці побачили у цьому відверте намагання обійти ліміт, який був однією із найважливіших обіцянок Консервативної партії перед парламентськими виборами цього року, навколо якої точилися затяті дебати з тоді ще правлячою Лейбористською партією, що була категорично проти таких обмежень і наполягала, що вони є нездійсненними.

Річ у тім, що саме шляхом переведення до Британії у межах однієї кампанії до цієї країни потрапляє переважна більшість кваліфікованих іноземців із-за меж ЄС.

«Більшість кваліфікованих працівників, що прибувають до Великої Британії з-за меж європейської економічної зони, потрапляють сюди у рамках переведень всередині міжнародних компаній. Зокрема, 2009 року таких було 22 тисячі з 35 тисяч усіх кваліфікованих міґрантів. Тож цей крок уряду напевно розглядатиметься як відступ від обіцянки запровадити ліміт на імміграцію. Рішення звільнити переведених компаніями працівників також розглядається як перемога Ліберально-демократичної партії – молодшого партнера в урядовій коаліції та їхнього представника, міністра у справах бізнесу Вінса Кейбела», – заявив оглядач Стівен Г’юз.

Відступ від виборчої обіцянки?

Міністр імміграції Дейміан Ґрін намагався довести, що звільнення переведених працівників через ліміт не є відступом від обіцянки консерваторів мінімум на половину скоротити приріст населення країни протягом наступних п’яти років. Він зазначив, що уряд виконає плани, здійснивши подальші скорочення числа студентів із-за меж ЄС та прибульців у межах об’єднання сімей.

Критики звинувачують уряд у тому, що він дозволяє індійським підприємствам інформаційних технологій привозити до Британії дешеву робочу силу шляхом переведення і цим позбавляє роботи випускників британських університетів.

Ґрін, щоправда, пояснив, що не всі переведені працівники будуть виведені з-під дії ліміту, а лише деякі, чия платня є нижчою.

Опозиція звинувачує уряд в елементарному відступі від виборчої обіцянки, яка з самого початку була нездійсненною.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG