Доступність посилання

ТОП новини

Чехія хоче суворіше контролювати працевлаштування іноземців


Нижня палата парламенту Чехії остаточно схвалила сьогодні поданий урядом законопроект про зміни до низки законів, які мають на меті, серед іншого, регулювати процес працевлаштування іноземців.

Серед пропонованих змін – більша відповідальність працедавців за легально працевлаштованих іноземців: вони мали б, зокрема, відшкодовувати депортацію своїх колишніх працівників, якщо ті після закінчення контракту і дозволу на перебування не виїдуть із Чехії, чи сплачувати медичне страхування за працівників, звільнених раніше від первісного терміну закінчення контракту, якщо ті залишатимуться в Чехії зі ще чинним дозволом на перебування.

Натомість нелегальні працівники, за пропозицією законопроекту, мали б отримати деякі нові права, серед яких право податися на статус біженця (за наявності підстав на це), перш ніж проти них почнуть процедуру депортації.

Також пропонується запровадити так звану «блакитну карту» для висококваліфікованих іноземних фахівців, яка була б для них дозволом одночасно на перебування і на працевлаштування в Чехії.

Серед інших пропозицій – запровадження нової форми дозволів на перебування в Чехії для громадян так званих «третіх країн» (тобто з-поза меж Євросоюзу), які міститимуть їхні біометричні дані (отримання такої картки з мікрочипом коштуватиме іноземцям чималі гроші), або суворіші вимоги до медичного страхування.

Інші пропозиції законопроекту мають на меті унеможливити досить поширену нині практику отримувати довготермінові дозволи на перебування з єдиною метою використовувати їх як такі собі «довгострокові шенгенські візи», без наміру реально й постійно жити в Чехії протягом їхнього терміну.

Тепер законопроект іде на розгляд верхньої палати парламенту. Припускають, що в разі його вчасного схвалення деякі положення законопроекту могли б набути чинності вже з початку наступного року, інші – з травня наступного року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG