Доступність посилання

ТОП новини

ЄС вимагає від Туреччини координувати зовнішню політику


Європейська комісія попередила Туреччину в вівторок, що вона як кандидат на вступ до ЄС має координувати свою зовнішню політику з Європейським Союзом.

Під час розгляду щорічного звіту про становище в країнах, які претендують на вступ до ЄС, представники виконавчого органу Євросоюзу також нагадали, що поступ Туреччини до ЄС уповільнює її ставлення до Кіпру.

Комісар ЄС із розширення Штефан Філе наголосив, що Туреччина має повністю виконати взяте на себе зобов’язання і нормалізувати відносини з Республікою Кіпр, яка є членом ЄС.

Туреччина наразі не визнає міжнародно визнаної Республіки Кіпр, натомість вона є єдиною державою, яка визнає самопроголошену на частині острова Турецьку республіку Північного Кіпру.

Попередження про координацію зовнішньої політики пролунало через те, що Туреччина, попри наполягання ЄС, голосувала в червні проти запровадження нового пакету міжнародних санкцій ООН проти Ірану.

Офіційні переговори про вступ Туреччини до Євросоюзу почалися 2005 року, але вони просуваються дуже повільно, зокрема, через ситуацію з Кіпром, але також і через широке небажання інтегрувати в Європейський Союз велику мусульманську країну.
XS
SM
MD
LG