Доступність посилання

ТОП новини

Іран не хоче обговорювати обмін урану на ядерне паливо


Іран категорично заявив у вівторок, що не обговорюватиме план обмінювати його незбагачений уран на готове ядерне паливо для його дослідного реактора на очікуваних переговорах із провідними державами світу про його ядерну програму.

Речник Міністерства закордонних справ Ірану Рамін Мегманпараст заявив, як його цитують іранські агентства, що це питання Іран не порушуватиме «ні за яких обставин».

Він також наголосив, що переговори можуть і взагалі не відбутися, якщо сторони вчасно не узгодять порядок денний, прийнятний для Ірану.

Заява пролунала напередодні переговорів про суперечливу ядерну програму Ірану за участі «групи 5+1» – п’яти країн-постійних членів Ради безпеки ООН (Великої Британії, Китаю, Росії, Сполучених Штатів Америки і Франції) та Німеччини. Ці країни запропонували почати їх 15 листопада у Відні.

Переговори мали б на меті полегшити побоювання світової спільноти, що Іран намагається створити ядерну зброю під прикриттям мирної ядерної програми, що Тегеран заперечує, але доказів чого не подає.

Однією з можливостей для цього вважали план, за яким Іран мав би відмовитися від власного збагачення урану, а його незбагачений уран переробляли б на готове ядерне паливо для іранського дослідного медичного реактора інші країни.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG