Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: протести проти Податкового кодексу штучні


Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що навколо проекту Податкового кодексу «дуже багато спекуляцій».

«Ми всі спостерігали, як минулого тижня в країні намагалися створити протести підприємців. Насправді ці люди, яких змусили зображати цей протест, норм Податкового кодексу не читали», – заявив Азаров, відкриваючи засідання уряду у середу.

За його словами, протестувальники минулого тижня у Тернополі «припустилися помилки», висловивши конкретні, на їхню думку, претензії. «І прокололися. Вони кажуть: плата за патент збільшується у п’ять-десять разів. Це брехня», – сказав Азаров. Він заявив, що в Україні плата за патент не зростала з 1998 року, і лише зараз проектом Податкового кодексу передбачене збільшення плати на 18%.
Неправдивими Азаров також назвав заяви про те, що запроваджуються додаткові штрафи і санкції, які, за його словами, насправді зменшуються. Крім того, він спростував повідомлення про введення нових перевірок підприємців.

«Минулого тижня наші опоненти намагалися створити сенсацію з приводу нібито претензій МВФ до проекту Податкового кодексу. Насправді ми всі зауваження і застереження конструктивно обговорили і дійшли до взаєморозуміння», – сказав Азаров.

За його словами, ці зауваження продиктовані обережним підходом до формування доходів державного бюджету.

Як сказав прем’єр, уряд та Міжнародний валютний фонд обговорили усі спірні питання щодо Податкового кодексу.

Ажіотаж довкола проекту кодексу Азаров пояснив тим, що податкова реформа «перекриває кисень тіньовій економіці, злочинному бізнесу повернення ПДВ».

Подана Кабміном редакція проекту Податкового кодексу викликала мітинги підприємців у низці регіонів України й Києві. У першому читанні документ ухвалили 7 жовтня.
XS
SM
MD
LG