Доступність посилання

ТОП новини

США ще сподіваються на успіх близькосхідних переговорів


Державний секретар США Гілларі Клінтон висловила сьогодні розчарування, що нове житлове будівництво Ізраїлю в єврейських поселеннях заводить у глухий кут близькосхідні переговори, але висловила сподівання, що «позитивного результату» ще можна досягти.

Вона виступила в Вашингтоні напередодні планованої на завтра своєї зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, який перебуватиме у США.

Раніше цього тижня Ізраїль підтвердив, що має намір здійснити свої плани збудувати понад 1 тисяч 300 нових помешкань для євреїв в окупованому Східному Єрусалимі, що викликало розлючену реакцію палестинців.

Мирні переговори, які після тривалої перерви поновилися було на початку вересня, знову зайшли в глухий кут, коли півтора місяця тому збіг термін ізраїльського мораторію на нове житлове будівництво в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану. Тоді палестинці вийшли з переговорів, заявивши, що повернуться, коли Ізраїль поновить мораторій.

Будівництво житла для євреїв у Східному Єрусалимі ще дражливіше для палестинців, які вважають цю частину міста майбутньою столицею своєї майбутньої держави. Проти і міжнародна спільнота (зокрема, США), яка не визнає анексії Ізраїлем східної частини Єрусалима. Ізраїль натомість оголосив про включення Східного Єрусалима, окупованого після війни 1967 року, до складу своєї території і називає весь Єрусалим своєю єдиною і неподільною столицею.
XS
SM
MD
LG