Доступність посилання

ТОП новини

«Пірати» стримують розвиток української економіки


Київ – Комп’ютерне піратство стримує розвиток економіки України, дійшли висновку виробники програмного забезпечення, які провели дослідження ринку. Більшість програм, встановлених на персональних комп’ютерах українців, є неліцензійними. За підрахунками дослідників, це позбавило державний бюджет країни надходжень у розмірі близько 300 мільйонів доларів. Адже пірати уникають податків та не інвестують кошти у розвиток та створення нових робочих місць.

33 відсотки магазинів техніки та сервісних центрів в Україні пропонують покупцям піратське програмне забезпечення або продають комп’ютери з уже встановленою неліцензійною операційною системою. Про це свідчить дослідження, проведене міжнародною компанією-виробником програмного забезпечення. Крім того, 85 відсотків програмного забезпечення, встановленого на персональних комп’ютерах, в країні є піратським.

Продажем піратських програм чи комп’ютерів із встановленим неліцензійним програмним забезпеченням займаються не лише нелегальні учасники ринку, а й відомі мережі магазинів техніки, наголосив юрист, фахівець у сфері захисту прав інтелектуальної власності Владислав Шаповал.

«В останні півроку відзначилися підвищеною активністю продавці комп’ютерної техніки. І це вже не підвальні якісь фірми, що продають невеличкі обсяги, – це достатньо відомі мережі магазинів. Факти зафіксовані в результаті міліцейських перевірок: такі компанії, як «АЛЛО», «Діавест», «Технополіс», – розповів правник.

Виробляти ліцензійний продукт, орієнтований на українців, невигідно?

Від піратства потерпають не лише потужні міжнародні виробники – місцеві теж не можуть забезпечити внутрішній ринок вітчизняною програмною продукцією. У такій ситуації українські старт-апи, так у IT-сфері називають молоді компанії, не вбачають вигоди у роботі на ринку своєї країни, каже генеральний директор Microsoft Ukraine Дмитро Шимків.

«Україна однією з тих цікавих країн, яка, на відміну від більшості країн Європи, не має проблем зі створенням старт-апів, а має проблему захисту інтелектуальної власності тих старт-апів. Тому ці старт-апи дуже часто, на відміну від інших країн, починають продаж своєї інтелектуальної власності за межами України», – відзначив він.

Що менше піратів, то більший ВВП

Скорочення рівня піратства у галузі програмного забезпечення стимулює розвиток сектора інформаційних технологій і, як наслідок, розширення економіки. Адже хвильовий ефект піратства поширюється далеко за межі індустрії програмного забезпечення, позбавляючи місцевих дистриб’юторів і постачальників послуг можливості інвестувати у створення нових робочих місць і генерувати податкові відрахування.

За даними дослідження аналітичної компанії IDC, знизивши рівень комп’ютерного піратства на 10 відсотків до 2013 року, Україна наростить власний валовий внутрішній продукт на півмільярда доларів. Утім, для такого поступу потрібні законодавчі зміни у сфері захисту прав інтелектуальної власності, кажуть як виробники, так і юристи.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (4)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG