Доступність посилання

ТОП новини

Група 20 намагається домовитися про спільні економічні правила


Виступ Барака Обами на саміті у Південній Кореї

Прага – У Південній Кореї відкрився дводенний саміт країн Групи двадцяти, які домовлятимуться про спільні правила щодо обмежень маніпуляцій курсом валют, припинення обмежень у торгівлі, протекціонізму та щодо посилення банківських правил. Великі економіки світу не вперше обговорюють ці питання на саміті, і скептики побоюються, що і не востаннє, бо різниця у поглядах на ці ключові питання взаємодії у глобальної економіці залишається великою.

Саміт Групи двадцяти, який розпочався в столиці Південної Кореї, Сеулі, обіцяє бути складним. Напередодні зустрічі голів найбільших та найпотужніших держав світу організатори заявили, що до кінця не вдалося узгодити навіть порядок денний. Про що конкретно домовлятимуться сильні цього світу, вони вирішили обговорити під час вечері та прийняття.

Список проблем, із якими стикаються учасники саміту, виглядає, як багате меню: тут і питання валютного регулювання, і питання світової торгівлі, і посилення фінансових інститутів, без вирішення яких, на переконання багатьох, не вдасться досягнути сталого зростання світової економіки.

На прес-конференції перед початком саміту президент США Барак Обама висловив упевненість, що сеульський саміт буде продуктивний.

«Ви побачите, що наприкінці саміту з’явиться широка угода між усіма країнами, включно з Німеччиною, про те, що нам потрібно забезпечити збалансоване та стале зростання. Я сподіваюсь, що комюніке встановить механізми, які допоможуть відслідковувати та заохочувати таке збалансоване і стале зростання», – заявив Обама.

Валютні сварки


Деякі скептики побоюються, що саміт загрожує перерости у сварку між Сполученими Штатами та Китаєм щодо маніпуляцій валютним курсом.

США за підтримки європейських країн, включно зі згаданою президентом Обамою Німеччиною, звинувачували Китай у штучному заниженні курсу юаня для підвищення конкурентноздатності китайських товарів у світі. Але після нещодавнього вливання в економіку близько 600 мільярдів доларів Вашингтон сам має захищатися від звинувачень у штучному здешевленні долара. Звинувачення при цьому лунають як з боку країн, що розвиваються, так і з боку європейських країн на чолі з найбільшою економікою Європи, Німеччиною.

Вашингтон пояснює, що новими грошовими вливаннями він стимулює свою економіку, а курс долара встановлює не Білий Дім та центральна резервна система, а ринок. Президент Обама вважає, що те, що добре для американської економіки, врешті-решт буде добре і для світової.

«Найважливішим внеском США до вирішення проблем світової економіки є відновлення економічного зростання. Адже Сполучені Штати залишаються найбільшим ринком та двигуном для зростання інших країн», – наголосив Барак Обама в Сеулі.

Здешевлення долара щодо валют країн, що розвиваються, непокоїть і такі нові світові потуги, як Бразилія та Індія, які вже відчули, що пов’язане з цим падіння відсоткових ставок у розвинутих країнах позбавляє ці економіки потрібних для них закордонних інвестицій.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG