Доступність посилання

ТОП новини

Синтетичні наркотики приваблюють українців дешевизною – депутат Шевчук


Сергій Шевчук, народний депутат (БЮТ)

Київ – В Україні у кілька разів частіше, ніж у державах Європейського Союзу, вживають героїн. Про це йдеться у дослідженні, оприлюдненому представниками ЄС. Європейські експерти наголошують, що ін’єкційні наркомани в Україні можуть розраховувати на значно меншу допомогу, ніж у державах Євросоюзу. І це, на їхню думку, загострює проблему. Про нинішню ситуацію з наркозалежністю в Україні Радіо Свобода запитало у члена парламентського комітету з питань охорони здоров’я, б'ютівця Сергія Шевчука.

– Пане Шевчук, на Вашу думку, із чим пов’язана тенденція, що в Україні частіше, ніж у країнах ЄС, вживають героїн?

– Героїнова наркоманія в Україні існувала тривалий час. У самих країнах ЄС, можливо, і не в таких обсягах виявляють це захворювання. Тому, не дивлячись на те, що Україна може розглядатися, як одна із держав, через яку проходить транзит героїну з Афганістану до країн Європи, в першу чергу, до Німеччини, не думаю, що різниця настільки велика.

– Які наркотики найчастіше вживають Українці?


– Є проблема, так званих, старих наркотичних засобів, опіатів, кокаїну, марихуани, і нових, синтетичних засобів. Думаю, що саме новизна і приваблює ринок за рахунок дещо несподіваного ефекту, а також за рахунок певної дешевизни та спрощених каналів поширення нових одурманюючих речовин.

– Чи забезпечує Україна належною допомогою наркоманів?


– У першу чергу, потрібно думати про профілактику та про методи стримування, зокрема, і з боку правоохоронних органів. Саме правоохоронні органи досить часто неналежно проводять свою роботу, а інколи і самі організовують фактори збуту. Можу пригадати один епізод, коли йшлося про застосування так званої замісної терапії для хворих на наркоманію, які, окрім наркоманії, були хворі на СНІД. Саме правоохоронні органи, СБУ, працівники внутрішній справ, були категорично проти впровадження цієї терапії, тільки тому, що це зменшить прибуток нелегальному наркотрафіку та наркобізнесу. Це давало підстави припускати, що окремі працівники високого рівня правоохоронних структур були зацікавлені у тому, щоб нелегальний ринок наркотиків в Україні займав високе положення.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG