Доступність посилання

ТОП новини

Росія і Болгарія домовилися про «Південний потік»


Росія і Болгарія підписали в суботу домовленість про створення спільного підприємства російського «Газпрому» і Болгарського енергетичного холдингу, яке готуватиме, будуватиме і експлуатуватиме болгарську дільницю газогону «Південний потік».

Документ підписали в перебігу візиту до Болгарії прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна, який переконував болгарських партнерів, що з новим газопроводом їхня країна отримуватиме вчетверо більшу, ніж нині, плату за транзит.

«Південний потік» є проектом Росії для постачання її газу до країн Європи дном Чорного моря в обхід території України, який, за нинішніми планами, мав би запрацювати вже 2015 року. Україна заявляє, що реконструкція і розширення української газотранспортної мережі замість будівництва цілком нового газогону дала б Росії можливість збільшити обсяги постачання свого газу значно меншим коштом.

«Південний потік» є також суперником проекту «Набукко», який має підтримку Європейського Союзу і має на меті транспортувати через причорноморські країни до Європи газ із басейну Каспійського моря в обхід території Росії. Болгарія бере участь і в «Набукко».

Болгарія погодилася на участь у «Південному потоці» 2008 року, ще за попереднього уряду, але новий уряд країни минулого року зупиняв був усі енергетичні проекти з Росією до подальшого перегляду.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG