Доступність посилання

ТОП новини

У НУНС пропонують заслухати ЦВК про парламентські вибори


Голова фракції НУНС Микола Мартиненко на погоджувальній раді парламенту запропонував, щоб Верховна Рада цього тижня заслухала голову ЦВК щодо дати виборів парламенту.

За словами депутата, відповідно до законодавства, Центральна виборча комісія у 20-х числах листопада має оголосити про початок кампанії з виборів народних депутатів.

У відповідь спікер Володимир Литвин заявив, що заслуховувати голову ЦВК Володимира Шаповала цього тижня недоцільно, бо потрібно дочекатися рішення Конституційного Суду України з приводу дати виборів.

За його словами, в нинішній ситуації, «крім політичних розмов, нічого не буде». Литвин нагадав, що ЦВК звернулася до Конституційного Суду з даного питання. «Давайте тиждень зачекаємо», – заявив спікер.

Минулого місяця Центральна виборча комісія ухвалила звернення до Конституційного Суду, в якому просила невідкладно розглянути її подання щодо тлумачення частини 1 статті 76 Конституції 1996 року стосовно термінів повноважень нинішньої Верховної Ради для визначення дати проведення чергових парламентських виборів.

Того ж дня Верховна Рада направила до КСУ законопроект про внесення змін до Конституції України, якими встановлені дати проведення чергових виборів Президента та народних депутатів. У перехідних положеннях законопроекту визначено, що чергові вибори до парламенту проводяться в останню неділю жовтня 2012 року, а чергові вибори Президента – в останню неділю березня 2015 року.

За Конституцією 1996 року, дію якої Конституційний Суд поновив своїм рішенням від 1 жовтня, вибори до парламенту мали б відбутися навесні 2011 року.
XS
SM
MD
LG