Доступність посилання

ТОП новини

Україна не здійснила більшість пріоритетних євроінтеграційних реформ – експерти


Україна здійснила лише чотири з понад шістдесяти реформ (55 перебувають у стадії виконання, 10 не виконані), передбачених «Порядком денним асоціації (ПДА) між Україною та ЄС», який задекларовано у квітні цього року. Про це повідомили сьогодні учасники проекту «Виконання Україною ПДА», серед яких понад тридцять експертів з Консорціуму аналітичних українських центрів.

Так, до виконаних пріоритетних реформ експерти віднесли такі, що стосуються питань торгівлі, енергетики, включно з питаннями ядерної безпеки. Серед невиконаних – питання, пов’язані з окремими складовими політичного діалогу між Україною та ЄС; забезпечення в Україні прав і свобод громадян; державний внутрішній контроль та зовнішній аудит і контроль; інформування суспільства про діяльність влади (доступ до публічної інформації); охорона довкілля та співпраця між владою і суспільством.

Крім того, за словами координатора проекту Ірини Солуненко, «набуття чинності редакції Конституції України від 1996 року створило прецедент конституційної і законодавчої нестабільності щодо самих інститутів політичної системи та державного управління».

Моніторинг реформ провели у липні – жовтні цього року за підтримки міжнародного фонду «Відродження» та Громадської експертної ради при Комітеті з питань співпраці між Україною та ЄС.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG