Доступність посилання

ТОП новини

Януковичу хочеться повноважень Шарля де Ґоля (огляд преси)


Київ – Обсяг повноважень у руках президента та його оточення розрісся до граничних розмірів, стверджує «Газета по-українськи». Якщо порівняти владну команду з акціонерним товариством, то президент прибрав до рук контрольний пакет акцій. Знищуючи опозицію і зміцнюючи особисту владу, Віктор Янукович, на думку газетярів, намагається йти шляхом французького президента Шарля де Ґолля. Але у Франції чітко усвідомлювали, навіщо лідерові нації повноваження. Натомість в Україні незрозуміло, як президент скористається концентрацією влади в одних руках. Після виборів президентських і місцевих полірується владна вертикаль – дереву вже обрубали всі гілки, а зараз зачищають рубанком, щоби стовбур був ідеально гладенький.

В цьому ж числі «Газета по-українськи» коментує призначення на посаду голови Київської держадміністрації Олександра Попова і звільнення з цієї посади Леоніда Черновецького. Експерт видання наголошує, що після того, як регіонали вирішили свої завдання на місцевих виборах, вони взялися за нелояльний до них Київ. Це закономірно і логічно. Але навряд чи може дійти до кримінального переслідування Черновецького. У політичному плані він не опонент, а у фінансово-господарському – все, що можна буде з нього взяти, вони візьмуть. Стаття називається «Черновецький буде «англійською королевою».

«Ще не мер, але вже не заступник» – у публікації під таким заголовком газета «День» наголошує, що насправді тут, як і у випадку з призначенням Балоги, головне питання – чому Президент так довго зволікав із рішенням. Подейкували, що Янукович розглядає варіант не лише з Поповим. Однією з кандидатур називався і нинішній міністр юстиції Олександр Лавринович. Тепер найцікавіше, як відреагує Черновецький. Вкотре проковтне образу чи подасть у відставку? – запитує видання.

Сьогодні Кабмін розгляне проект Концепції державної політики у сфері розвитку інформаційного товариства в Україні. Документ є «охоронною картою» особливо корупційного механізму. Оскільки на випадок затвердження Концепції високопосадовці отримають вільний доступ до всіх інформресурсів держави, включаючи реєстр виборців, а також до мільярдів бюджетних коштів. Про це стверджує газета «Вечірні вісті» у матеріалі «Азаров заробить на інформації».

Через місяць в Україні розпочнеться масштабна комунальна реформа, інформують «Ізвєстія» в Україні». В Києві на заміну звичним жекам прийдуть приватні фірми та товариства співвласників житла. Якщо експеримент в одному зі столичних районів пройде успішно, вже навесні комунальні контори зі своєю бюрократією стануть історією.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG