Доступність посилання

ТОП новини

Україна просить Венесуелу про екстрадицію двох моряків


Україна просить Венесуелу екстрадувати для подальшого відбування покарання українських моряків Володимира Устименка та Юрія Датченка, засуджених у цій країні за контрабанду наркотиків. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін’юсту.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, з метою одержання згоди венесуельської сторони Мін’юст підготував відповідне звернення до Міністерства внутрішніх справ й юстиції Венесуели і одночасно повідомив про процедуру, що буде застосована на території України для виконання вироку венесуельського суду, яким були засуджені українці.

Ця процедура передбачає заміну в судовому порядку покарання, призначеного венесуельським судом, мірою покарання, передбаченою законодавством України за такий самий злочин.

Лавринович повідомив, що це звернення 16 листопада передали в Міністерство закордонних справ України для подальшого направлення венесуельській стороні.

Мін’юст також звернувся в компетентні органи Іспанії для одержання дозволу на транзитне перевезення засуджених територією цієї країни після згоди Венесуели на їх передачу.

Після такої згоди Венесуели й дозволу Іспанії Мін’юст має намір доручити українському бюро Інтерполу, Міністерству внутрішніх справ і Державному департаменту з питань виконання покарань погодити з венесуельською стороною порядок і дату фактичної передачі засуджених з Венесуели в Україну.

До цього, 15 листопада, Мін’юст на підставі Європейської конвенції про передачу засуджених осіб дав згоду на передачу моряків в Україну.

У серпні суд Венесуели засудив двох моряків – громадян України до 9 років тюремного ув’язнення за обвинуваченням у перевезенні наркотиків.
XS
SM
MD
LG