Доступність посилання

ТОП новини

Експерти проаналізують фінансову звітність Ірландії


Експерти Євросоюзу, Європейського центробанку та Міжнародного валютного фонду сьогодні в Ірландії проаналізують банківську та бухгалтерську звітність. Вони з’ясовуватимуть, чи насправді Ірландія потребує міжнародної допомоги обсягом у десятки мільярдів євро, щоб фінансова криза не поширилася на інші країни єврозони. Ірландські лідери воліють уникнути такої допомоги, оскільки в обмін на гроші уряд матиме значну кількість обмежень у процесі ухвалення рішень.

Під час світової фінансово-економічної кризи уряд Ірландії змушений був рятувати від колапсу банківську систему країни. 2010 року це спричинило дефіцит державного бюджету в розмірі 32 відсотки валового внутрішнього продукту, що вдесятеро вище за дозволені правилами Євросоюзу норми.

Фахівці побоюються, що в разі зволікання з активними діями кризові явища можуть поширитися на інші країни єврозони, зокрема, Португалію та Іспанію. Півроку тому Греція мала подібні до ірландських проблеми. Ця країна узгодила з Євросоюзом та МВФ пакет допомоги обсягом 110 мільярдів євро.
XS
SM
MD
LG