Доступність посилання

ТОП новини

У Баку достроково звільнили одного з двох з блогерів, які потрапили до в’язниці за сатиру


Прага – Рішенням суду Азербайджану просто у залі засідань звільнено одного з двох блогерів, ув’язнення яких викликало міжнародні протести. Аднан Гаджизаде був звільнений після відбуття половини із 2 років ув’язнення за нібито хуліганство. Його ж колега Емін Міллі, з яким вони й помістили у блозі сатиричний сюжет із осликом (висміювання хабарництва у владі), залишається у в’язниці.

Апеляційний суд Баку звільнив сьогодні вранці одного з двох азербайджанських блогерів, Аднана Гаджизаде, котрий відбув рік ув’язнення із двох присуджених йому за нібито хуліганство – бійку в ресторані. Міжнародні організації і азербайджанська громадськість вимагали звільнення Гаджизаде і його друга Міллі, бо вбачали у їхньому ув’язненні за нібито бійку, спровоковану у липні 2009 року в одному з ресторанів Баку, фактично помсту влади за критику корумпованості нинішньої влади Азербайджану в інтернеті.

Аднан Гаджизаде
У листопаді минулого року обох блогерів, авторів сторінки в інтернеті, засудили до 2 і 2,5 років ув’язнення, що викликало обурення не лише в Азербайджані, а й у світі. Відразу ж після свого звільнення Гаджизаде заявив Радіо Свобода, що він ні в чому не винен і домагатиметься оправдання за незаконне засудження.

«По-перше, я не злочинець, та й поводився я у в’язниці добре, тому й мене звільнили. Але я маю намір домагатися повного виправдання, бо я не хуліган», – наголосив Аднан Гаджизаде.

Сатира викликала обурення президента Ільгама Алієва

Дивитись відеоблог
Більшість спостерігачів та експертів вважає, що Гаджизаде і Міллі посадили на знак помсти за їхній сатиричний сюжет в інтернеті – прес-конференцію ослика, – де висміяне здирництво нинішніх державних чиновників Азербайджану. Це викликало лють у президента Ільгама Алієва і його оточення, котрі все більш нетерпимі до громадської критики в останні роки. Цей випадок набув широкого міжнародного розголосу, із заявами виступили представники низки міжнародних організацій. У вересні навіть президент США Барак Обама закликав Ільгама Алієва під час особистої зустрічі випустити двох блогерів.

Гаджизаде сказав сьогодні, що він очікує також звільнення і Міллі за рішенням суду, запланованого на 19 листопада. «Емін Міллі – дуже порядний хлопець, він не хуліган, я бажаю йому добра. Він має бути також звільнений, і це, я переконаний, станеться», – зауважив він.

Аднан Гаджизаде також зазначив, що має намір продовжити критику влади в його відеоблозі та залишиться активним координатором молодіжного руху в Азербайджані.

Блогера випустили з ув’язнення через кілька днів після парламентських виборів, які завершилися для влади та її союзників в країні значною перемогою. Правозахисники Азербайджану назвали звільнення Гаджизаде намаганням влади послабити міжнародну критику на її адресу.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG