Доступність посилання

ТОП новини

Парламент погодився працювати на рік довше


Під час пленарного засідання Верховної Ради України, 19 листопада 2010 року
Під час пленарного засідання Верховної Ради України, 19 листопада 2010 року

Київ – Верховна Рада України попередньо схвалила зміни до Конституції, що стосуються дат проведення наступних чергових виборів народних депутатів, Президента та місцевих виборів. За ухвалення відповідного рішення проголосували 305 народних депутатів із 332, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, документ підтримали 179 депутатів від Партії регіонів, 10 – від БЮТ, 41 – від НУ-НС, 26 – від КПУ, 20 – від Блоку Литвина та 29 – позафракційних.

Законопроектом передбачено, що наступні вибори до Верховної Ради мають відбутися в останню неділю жовтня 2012 року, а Президента України – в останню неділю березня 2015 року.

При цьому проектом закону встановлено, що всі органи влади обиратимуться терміном на 5 років.

Крім того, передбачено, що Верховна Рада АР Крим, місцеві ради, а також голови населених пунктів обираються на п’ятирічний термін тільки на чергових виборах.

Остаточне рішення стосовно даного проекту закону Верховна Рада має ухвалити на наступній сесії, що розпочнеться у лютому 2011 року.

Відбулося остаточне захоплення влади Адміністрацією Президента – Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк (фракція НУ-НС) заявляє, що відбулося «остаточне захоплення влади Адміністрацією Президента», маючи на увазі те, що вчора «парламентська більшість разом з Президентом ухвалила рішення щодо скасування такого інституту голосування, як голосування народних депутатів через іменні бюлетені».

Він зазначив, що в такій ситуації парламентській більшості і Президенту треба внести наступний законопроект – «про ліквідацію ВР, тому що такого ґвалтування парламенту не було за всю історію України».

За словами Яценюка, у зв’язку з прийняттям вчорашнього рішення тепер 50 народних депутатів можуть через голосування картками «отримати результат на табло 300 і не тільки змінити Конституцію України».

«Сьогодні вони змінять Конституцію, а завтра вони віддадуть частину території України, а післязавтра вони оголосять Україну зовсім іншою державою», – заявив Яценюк.

Яценюк наголосив, що кожен закон, який сьогодні ухвалюється в парламенті, «є фальшований, бо за нього не голосують народні депутати, оскільки за нього голосує пан Чечетов, махаючи своєю рукою, оскільки за нього голосують 50 депутатів, які встигають за 10 секунд натиснути від 6 до 10 кнопок».
.
«Те, що вчора відбулося, - це остаточне завершення захоплення влади Адміністрацією Президента», – підсумував Арсеній Яценюк.

Він додав, що «парламент сьогодні не потрібен, депутатів можна розпускати, і на цьому, до речі, ми зекономимо серйозні бюджетні кошти».

Яценюк також зазначив, що в такій ситуації доцільно «провести одну кнопку до кабінету Президента України, і ця кнопка буде світитися на табло ВР під знаком «300».

18 листопада ВР прийняла, а Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України».

Даним законом передбачено скасувати норму, яка діяла раніше, про те, що за зміни до Конституції голосують відкритим голосуванням шляхом подачі іменних бюлетенів у порядку, встановленому Верховною Радою. І далі у тексті закону також зняті положення, які діяли раніше щодо відкритого голосування шляхом подачі іменних бюлетенів.

19 листопада Конституційний Суд України визнав таким, що відповідає Основному Закону, законопроект про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG