Доступність посилання

ТОП новини

ЄНП засуджує недемократичне проведення місцевих виборів в Україні


Європейська народна партія засуджує недемократичне проведення останніх місцевих виборів в Україні.

Про це йдеться в резолюції ЄНП, ухваленій сьогодні в Брюсселі.

«Інформація від спостерігачів за виборами і висновки поважних міжнародних організацій та урядів, включаючи уряд США та Верховного представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Катрін Аштон, вказують на те, що місцеві вибори 31 жовтня 2010 не відповідали належній практиці організації та проведення виборів, а також не відповідали стандартам відкритості та чесності», – наголошують автори резолюції.

На їхню думку, Президент Віктор Янукович та український уряд знову провалили вирішальний тест на демократію.

«Ми засуджуємо все авторитарніші тенденції та політику в Україні, які суперечать заявленим європейським прагненням країни. ЄНП висловлює глибокий жаль щодо регресу демократичних стандартів», – йдеться в документі.

Крім того, як зазначають в ЄНП, експертні оцінки вказують на те, що влада спробує використати таку ж саму змішану виборчу систему на майбутніх парламентських виборах, але саме ця система стала найбільш кричущим порушенням, яке використовувалось на користь кандидатів від влади.

В ЄНП також заявляють, що спроби чинної влади заперечити негативні факти і створити видимість державних органів, які імітують демократичну політику, викликають занепокоєння.
XS
SM
MD
LG