Доступність посилання

ТОП новини

Ірландія офіційно просить допомоги, ЄС згоден


Ірландія офіційно попросила міжнародної фінансової допомоги, і Європейський Союз згоден її надати, повідомив пізно ввечері в неділю прем’єр-міністр країни Браян Ковен після телеконференції за участі міністрів фінансів країн ЄС.

За його словами, надання такої допомоги вже погоджене, але сума запиту ще не визначена і буде узгоджена наступними днями на переговорах із Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом.

У терміновій телеконференції на цю тему в неділю ввечері взяли участь міністри фінансів країн ЄС і промислово розвинених країн Групи семи з-поза меж ЄС.

Євросоюз прихильно поставився до запиту Ірландії про фінансову допомогу і готовий використати для цього свій спеціальний фонд, створений навесні.

Кошти в вигляді позик мають надійти також від МВФ і кількох окремих країн ЄС.

Міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле підтвердив після наради, що пакет міжнародної допомоги Ірландії вже розробляють, але його сума ще не визначена.

Раніше міністр фінансів Ірландії Браян Леніган заявляв, що Дублін проситиме менш як 100 мільярдів євро.

Надання фінансової допомоги Ірландії вважають за необхідне, щоб відвернути можливе перекидання проблем банківського сектора цієї країни, переобтяженого боргами, на світову фінансову систему.

А країни зони спільної грошової одиниці євро побоюються, що криза в Ірландії може негативно вплинути на цю валюту. Президент Європейської ради Герман Ван Ромпей уже попереджав, що саме існування ЄС може опинитися під загрозою через ірландську боргову кризу.

Представники Міжнародного валютного фонду і Європейської комісії ще в четвер прибули до Дубліна, щоб обговорити угоду про порятунок ірландських банків.

Уряд Ірландії має подати чотирирічний план заощаджень і скорочення витрат, а також програму порятунку приватних банків шляхом фінансової реструктуризації.

У травні схожий пакет міжнародної допомоги на 110 мільярдів євро отримала Греція, в якій на межі банкрутства опинилися державні фінанси.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG