Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК не дозволила стартувати виборчому процесу


Київ – Центральна виборча комісія не змогла сьогодні ухвалити рішення про оголошення виборчої кампанії із виборів народних депутатів України, які мають відбутися 27 березня 2011 року. За оголошення виборчої кампанії проголосували на засіданні ЦВК у понеділок чотири члени Центрвиборчкому з 11-ти, утрималися – 7.

Зокрема «за» голосували Андрій Магера, Жанна Усенко-Чорна, Валерій Шелудченко та Ігор Жиденко.

Проект постанови про оголошення початку виборчої кампанії вніс заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Андрій Магера
Він наголосив, що ЦВК зробила все можливе, щоб отримати офіційне визначення щодо питання про те, коли мають бути наступні чергові парламентські вибори, направивши місяць тому відповідне подання до Конституційного Суду.

«До цього часу жодної реакції», – наголосив Магера.

Член ЦВК Михайло Охендовський вважає, що виходячи з вимог Конституції, передбачений термін повноважень Верховної Ради завершується в 2012 році, і Центрвиборчком має оголосити про початок виборчої кампанії орієнтовно 25 червня 2012 року.

«Тому розгляд цього питання на сьогоднішньому засіданні ЦВК мені здається передчасним. У нас є ще більше року, щоб підготувати це питання належним чином, а потім розглянути і ухвалити відповідне рішення», – заявив Охендовський.

БЮТ оскаржить бездіяльність ЦВК у суді

Напередодні фракція БЮТ у Верховній Раді заявила, що оскаржить в суді бездіяльність Центральної виборчої комісії, якщо та відмовиться оголосити в понеділок, 22 листопада, про початок кампанії з виборів парламенту.

Зокрема депутат Ради, заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв сказав: «Ми будемо звертатися в судові інстанції з вимогою притягнути до відповідальності тих членів ЦВК, які не бажають виконувати Конституцію».

Соболєв впевнений в тому, що, відповідно до Конституції, чергові вибори до парламенту мають пройти в березні 2011 року.

За прогнозами Соболєва, якщо ЦВК цього не зробить, його політична сила буде звертатися не тільки до суду, але і до міжнародних інститутів, заявляючи про узурпацію влади в України.

Конституційний суд надав позитивний висновок щодо законопроекту про внесення змін до Конституції, які передбачають збільшення терміну повноважень президента, Верховної Ради, депутатів місцевих рад та мерів з 4-х до 5-ти років. Згідно із законопроектом також передбачено, що чергові вибори до Верховної Ради після поновлення положень Конституції в редакції 1996 року за рішенням КС відбуваються останньої неділі жовтня 2012 року, а президента – останньої неділі березня 2015 року.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG