Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк закликає ЄС виконувати угоду про спрощений візовий режим


Народний депутат від НУНС, колишній міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк позитивно оцінює надання Україні плану дій зі скасування візового режиму з Євросоюзом, ухвалене сьогодні на саміті Україна-ЄС.

Водночас в ефірі Радіо Свобода Яценюк закликав європейських колег для початку виконувати угоду про спрощений візовий режим для українців, укладену в 2007 році.

«Я як колишній міністр закордонних справ перед самітом звернувся до всіх міністрів закордонних справ країн ЄС з одним проханням. Я був тим міністром, який 2007 року підписував з європейцями угоду про так званий спрощений візовий режим. І те, що сьогодні підписали план дій по скасуванню візового режиму, – це дуже добре. Тільки невідомо коли цей план дій буде реалізований. А я прошу і навіть вимагаю виконувати чинну угоду, яка була підписана мною і Бенітою Ферреро-Вальднер», – заявив Яценюк.

За його словами, «зараз м’яч щодо виконання цієї угоди – на полі європейських партнерів».

Щодо сьогоднішніх заяв європейських керівників, то, як заявив Яценюк, європейців влаштовує адміністрація Президента Віктора Януковича. «Я не почув жодної жорсткої критики. Так, Герман ван Ромпей (президент Європейської Ради) сказав декілька слів про свободу слова, про необхідність дотримання прав людини, прав на зібрання. І добре, що хоча б це пролунало, проте жорстких тез і жорсткої критики українського Президента не було», – заявив депутат.

Сьогодні саміт Україна-Європейський Союз схвалив План дій зі скасування візового режиму для українців. «План дій визначає всі технічні умови, які має виконати Україна для забезпечення прогресу в напрямку запровадження безвізового режиму як довгострокової перспективи для короткотермінових поїздок громадян України», – йдеться в заяві за підсумками саміту.

Передбачається, що його реалізація розпочнеться одразу і підлягатиме систематичному моніторингу обома сторонами.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG