Доступність посилання

ТОП новини

Папа Римський і дискусії довкола презервативів


Рим – Цими днями Ватикан, а саме Папа Римський, стали у центрі уваги світових мас-медій. Жваву реакцію викликали слова Бенедикта XVI про можливість застосування презервативів у «деяких окремих випадках». В агентстві ООН із боротьби зі СНІДом привітали заяву понтифіка і назвали її «важливим кроком уперед». Однак Святий престол відразу зауважив: у виступі Папи Римського нічого революційного не пролунало. Водночас більшість ватиканознавців і вірних католиків говорять про помітний поворот у політиці Ватикану щодо використання цього протизаплідного засобу.

Для початку звернімося до оригінального тексту Папи Ратцінґера у новій книжці-інтерв’ю. Офіційно книжку «Світло світу» презентують у вівторок, 23 листопада, та окремі уривки розмови понтифіка із німецьким журналістом Петером Зевальдом з’явилися напередодні у ватиканському часописі L’Osservatore Romano.

Отож, говорячи про людську сексуальність, Бенедикт XVI, серед іншого, зазначив: «Можуть існувати окремі виправдальні випадки, коли, наприклад, презерватив застосовує повія, адже це може стати першим кроком до моралізації, першим актом відповідальності, щоб заново розвинути усвідомлення того, що не все є дозволеним... Однак це не є справжній і відповідний спосіб, щоб подолати ВІЛ-інфекцію. Насправді необхідна гуманізація сексуальності...». Такий дослівний переклад подає український відділ радіо «Ватикан».

Цими словами, мовиться у повідомленні прес-служби Ватикану, Папа Римський не реформує вчення Церкви, а вкотре підтверджує, що профілактичні засоби не є справжнім і моральним розв’язанням проблеми СНІДу.

Позитивні відгуки

Позитивну реакцію слова понтифіка отримали на африканському континенті. У березні минулого року, перебуваючи там із візитом, Бенедикт XVI заявив, що презервативи не врятують Африку від СНІДу. Тоді це викликало гостру полеміку у світі.

Свіжі коментарі Папи Ратцінґера стосовно людської сексуальності не поширюються на традиційну заборону Римо-католицької церкви щодо інших контрацептивних засобів. Американський турист у Ватикані каже, що погоджується зі словами понтифіка, але радить йому на цьому не зупинятися.

«Він повинен змінити свою позицію ще стосовно багатьох речей, зокрема абортів та інших контрацептивних засобів. Думаю, це питання часу. Адже з часом Церква зрозуміла, що СНІД – це глобальна проблема, і, звісно, робити вигляд, що хвороби не існує і дозволяти людям робити все, що їм заманеться, – це не спрацьовує», – зауважив турист.

Церква під прицілом критики

Останніми роками Римо-католицька церква перебуває під шквалом критики через категоричну заборону використання презервативів у той час, як у світі стрімко поширюється епідемія СНІДу. Гнівною була також реакція громадськості на скандали довкола розтління дітей католицькими священиками.

Відповідаючи на закиди, Папа Римський протягом поточного року кілька разів визнавав, що Церква була недостатньо пильною при розв’язанні згаданих проблем.

Як вважає католицький монах із Італії, висловлювання понтифіка про використання презерватива засвідчують підготовку Церкви до змін, які мають відбутися з часом. «Церква за всю свою історію вже демонструвала відкритість і, здається, саме нині сприятливий час, щоб знову засвідчити свою відкритість у деяких аспектах. Я не знаю, які саме аспекти ще мають бути спрощені. Це конкретна тема, з якою виступив понтифік, і він це зрозумів, і я думаю, це вже добре», – додав служитель католицької церкви.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG