Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація з грипом в Україні стабільна – МОЗ


Епідемічна ситуація щодо грипу в Україні стабільна, повідомила головний лікар Центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України Любов Некрасова.

За її словами, за минулий тиждень у країні захворіли на грип або ГРВІ понад 48 тисяч людей. «Це на 4,8% вищі показники, порівняно з попереднім тижнем. Епідемічний поріг не перевищений, крім Чернігівської області, де захворюваність зросла на 15%, це обумовлено у майже 89 % захворюваністю дітей – від 5 до 17 років», – сказала Некрасова.

Як наголосила представник МОЗ, основним показником зростання поширеності респіраторних інфекцій та грипу є зазвичай збільшення «дитячої» захворюваності. «Якщо зростає кількість звернень щодо захворюваності дітей, передбачається, що зростатиме й поширеність грипу та ГРВІ серед дорослих. Тому імовірно епідемічний сезон може розпочатися вже за кілька тижнів, однак, коли це почнеться ми не можемо сказати впевнено, тому що поки зростання захворюваності йде повільними темпами», – наголосила Некрасова.

Вона також повідомила, що в європейському регіоні зросла кількість звернень щодо грипу та ГРВІ, зокрема в Австрії, Болгарії, Чеській республіці. «Це – сезонне зростання рівнів захворюваності, як завжди це буває», – сказала головний лікар Центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG