Доступність посилання

ТОП новини

Донецькі депутати рвуться ділити бюджет і землю


Донецьк – В регіонах України триває формування місцевих органів влади – новообрані депутати рад усіх рівнів обирають керівників і створюють галузеві комісії. Розподіл обов’язків між представниками громади не обходиться без курйозів. Так, на Донеччині депутати обласної ради масово рвались увійти до складу бюджетної комісії. У міській раді найбільша кількість заяв надійшла на участь у комісіях із питань економіки і розподілу донецької землі. При цьому обмаль депутатів хоче опікуватись питаннями культури і житлово-комунального господарства.

У Донецькій обласній раді усі 14 галузевих комісій, які у своїй роботі охоплюють увесь спектр соціально-економічних проблем регіону, очолюють представники Партії регіонів. Про це сьогодні після голосування за склад комісій заявив голова обласної ради Андрій Шишацький. За його словами, комісія з питань фінансів і бюджету виявилась найпопулярнішою – доводилось стримувати депутатів, які намагались увійти до її складу.

«Враховуючи, що обласна рада зросла на 20%, я намагався стримувати охочих. Але це питання таке демократичне, от депутат написав «Хочу в цю комісію» – і все. Поки що в жодній комісії більше 20 осіб немає, в комісіях з питань архітектури і будівництва осіб 12, і, на жаль, як і раніше, найменше людей в комісії з питань культури і духовності – сім або вісім», – відзначив Шишацький.

Бюджетна і земельна комісія є «злачним місцем» – мер Донецька

Аналогічна ситуація складається і в міській раді, де формування комісій завершиться на початку грудня. Мер Донецька Олександр Лукьянченко назвав комісії з питань землі і бюджету, куди масово рвуться депутати, «злачним місцем». Йдеться про непряме лобіювання певних інтересів громади, адже безпосереднього доступу до коштів у депутатів немає. Вони працюють в комісіях на громадських засадах, пояснив Радіо Свобода голова щойно створеної обласної комісії з питань економіки, бюджету і фінансів Олександр Кравцов.

«Ані голова комісії, ані секретар, ані заступники голови – ніхто з них не отримує заробітну плату. Все роблять на громадських засадах», – зазначив Кравцов.

Сьогодні ті, хто працює в Донецькій обласній раді безкоштовно, майже одностайно проголосували за тих, хто за свою роботу отримує гроші. Депутати збільшили заробітну плату голови обласної ради і його заступників відповідно на 90 і 80 відсотків.

Вся влада в руках регіоналів

Процес формування комісій свідчить про те, що робота місцевої влади на Донеччині стає ще більш скоординованою. «Обласна рада стала більш монолітною. Зі 180 депутатів, які обрані в обласну раду, 166 представляють Партію регіонів», – зауважив у коментарі для Радіо Свобода директор агенції політичного моделювання «Вейс-Україна» Сергій Чепик.

За його словами, місцева влада на Донеччині віднині є більш «бізнесовою». Окрім цього, тут немає жодного представника опозиції. А депутати від інших провладних партій – КПУ і Сильної України – ведуть себе вельми стримано. Вони навіть не намагались виборювати в регіоналів право очолити якусь із 14 депутатських комісій.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG