Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі хоче мирного вирішення конфлікту з Росією


Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив сьогодні, що його країна не має наміру вдаватися до сили для вирішення територіального конфлікту з Росією, хіба що для самозахисту.

Як сказав він, виступаючи у Європейському парламенті, Грузія готова на це навіть у тому разі, якщо Росія не виведе свої окупаційні війська з грузинських регіонів Південної Осетії і Абхазії, а тамтешні маріонеткові ополчення не припинять свої масові порушення прав людини. Грузія залишає собі тільки право на самозахист у разі нового нападу чи вторгнення на підконтрольну її владі частину території країни, заявив він.

Саакашвілі додав, що готовий до «глибокого і всеохопного діалогу» безпосередньо з президентом Росії, не перериваючи при цьому так званих женевських переговорів на теми врегулювання конфлікту. Водночас він висловив сподівання, що його сьогоднішня обіцянка переконає Росію припинити блокувати женевські переговори.

Саакашвілі також закликав Європарламент офіційно визнати російську військову присутність у двох сепаратистських регіонах Грузії як незаконну.

Він нагадав, що самопроголошену незалежність цих регіонів не визнав майже ніхто у світі, зокрема, жодна з післярадянських країн (за винятком самої Росії).

Виступ у Європарламенті є нечастою честю, якої вдостоюються особливі гості, як правило, з метою надати самому фактові їхнього виступу політичного значення.

Російські війська вторглися до Грузії в серпні 2008 року під приводом захисту своїх громадян зі складу миротворчого контингенту від грузинських військ, які вчинили спробу повернути контроль над Південною Осетією. Відтоді Росія продовжує військову окупацію цього регіону, а також Абхазії, які складають близько 20 відсотків території Грузії.
XS
SM
MD
LG